Опрацьовано проекти рішень позачергової сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

5 березня на спільному засіданні постійних комісій обласної ради шостого скликання, яке відбулося під головуванням Валерія Пархоменка,розглянуті питання, внесені до проекту порядку денного позачергової сесії обласної ради. У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона,перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

У ході засідання депутати розглянули та підтримали питання про затвердження регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2015 рік. Метою Програми є здійснення заходів щодо матеріально-технічного забезпечення потреб підрозділів силових структур і ДСНС засобами захисту, предметами речового майна і спорядження, пально-мастильними матеріалами, автозапчастинами, спеціальним обладнанням, іншими предметами життєзабезпечення, організації нагляду за дорожнім рухом на найбільш важливих ділянках доріг державного значення, послуг з автоперевезення та ремонту автотранспорту для підтримання готовності та ефективного виконання завдань щодо захисту державного суверенітету і незалежності держави, охорони важливих (стратегічних) об’єктів і комунікацій, органів державної влади, території і населення нашої області, боротьби з диверсійними та іншими незаконно створеними озброєними формуваннями, а також підтримання безпеки і правопорядку, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. На виконання заходів даної програми з обласного бюджету передбачено 7 млн. грн.

Серед кола винесених на обговорення питань особливу увагу депутатів викликало питання про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки.

За інформацією директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, зміни та доповнення до обласної програми підготовлено з метою створення необхідних умов соціальної адаптації демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, та членів їх сімей, що мешкають у Полтавській області, до суспільного життя.

Як доповіла Людмила Корнієнко, реалізація змін та доповнень до Програми, зокрема, сприятиме забезпеченню потреб демобілізованих військовослужбовців у медичному обслуговуванні відповідно до Порядку організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг). На відповідні заходи програмою передбачено 2 млн. 850 тис. грн.

Депутати одноголосно підтримали запропоновані зміни та доповнення, а також схвалили пропозицію профільного департаменту назву Програми викласти в наступній редакції: «Обласна Комплексна програма соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки».

Відповідно до порядку денного депутати розглянули та підтримали питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2015 рік. За інформацією директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки, за рахунок вільного залишку бюджетних коштів спрямовується на: погашення кредиторської заборгованості, яка виникла за взятими у 2014 році бюджетними зобов’язаннями - 7,3 млн. грн., виконання регіональної програми «Територіальна оборона на 2015 рік» - 7 млн. грн., забезпечення організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) демобілізованих військовослужбовців які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, та членів їх сімей - 2,8 млн. грн. (субвенція місцевим бюджетам).

Потому депутати проаналізували матеріали щодо погодження отримання ПАТ «Укргазвидобування» без проведення аукціонів спеціальних дозволів на видобування та геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням нафти, газу природного, супутніх корисних копалин загальнодержавного значення.

Депутати підтримали пропозицію профільної комісії винести на розгляд позачергової сесії питання надання дозволів підприємству на видобування природного газу Ланнівського газоконденсатного родовища на території Карлівського району Полтавської області та на геологічне вивчення з подальшим видобуванням нафти, газу Західно-Новоукраїнської площі на території Чутівського та Карлівського районів Полтавської області.

Решту питань щодо погодження отримання спеціальних дозволів ПАТ «Укргазвидобування» депутати рекомендували винести на розгляд наступної сесії обласної ради після виконання договірних зобов’язань підприємством на фінансування соціальних угод.

У ході засідання члени постійних комісій обласної ради також розглянули та пітдримали заяву Полтавської обласної ради щодо підтримки Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, погодили  Положення про оплату праці керівників підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, схвалили зміни в складі постійних комісій обласної ради.