Засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

e-mail Друк PDF

6 березня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, на якому розглянуто питання, внесені до проекту порядку денного двадцять сьомої позачергової сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова обласної ради Петро Ворона, окрім керівників обласної, міських та районних рад, взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, очільники структурних підрозділів облдержадміністрації та представники громадських організацій.

Члени координаційної ради заслухали та схвалили проект регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2015 рік та внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки. За рахунок вільного залишку бюджетних коштів із обласного бюджету на заходи з підтримки військових частин, сформованих в області, що виконують бойові завдання у зоні АТО, та військовослужбовців - учасників АТО, мешканців області, планується спрямувати 7 млн. грн. Разом із тим, 2 млн. 850 тис грн. буде направлено на заходи по реабілітації, адаптації та оздоровленню демобілізованих полтавців, які захищали державний суверенітет і територіальну цілісність України.

У контексті цього питання голова обласної ради Петро Ворона звернув увагу на доцільність прийняття міських і районних програм, якізабезпечать залучення додаткові фінансових ресурсів для оздоровлення демобілізованих військовослужбовців. Петро Ворона також наголосив на важливості організації органами місцевого самоврядування постійного моніторингу ситуації у сім’ях учасників АТО, надання дієвої допомоги родинам захисників України.

Учасники засідання заслухали та взяли до відома інформацію щодо проекту рішення сесії обласної ради «Про Положення про оплату праці керівників підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області».

Потому обговорили блок сесійних питань стосовно погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів підприємствами на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням нафти, газу, конденсату; на видобування газу природного та супутніх корисних копалин (конденсату, етану, пропану, бутанів, гелію); на видобування мінеральних природних столових вод.

Також у ході засідання було розглянуто інформацію директора обласного комунального виробничо-комерційного підприємства «Полтавапаливо», депутата обласної ради Олександра Гриценка. Йшлося про те, що відсутність коштів у бюджетах і населення, тепла зима, високі ціни на вугілля, збільшення податків поставили підприємство на межу банкрутства. На думку Олександра Гриценка, виправити ситуацію можна шляхом скорочення нерентабельних, збиткових складів, інші - передати у спільну власність територіальних громад районів.

У «різному» голови районних рад порушили ряд проблемних питань бюджетної політики, питання співпраці органів місцевого самоврядування з сільськогосподарськими товаровиробниками в частині укладення соціальних угод та інші.

Насамкінець засідання голова обласної ради Петро Ворона та перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло виконали приємну місію – за вагомий особистий внесок у соцально-економічний розвиток територіальних громад, утвердження засад місцевого самоврядування, активну громадянську позицію та з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня нагородили Почесними грамотами обласної ради та цінними подарунками жінок – керівників районних рад: голову Хорольської районної ради Юлію Бойко, голову Чорнухинської районної ради Надію Кривчун, голову Семенівської районної ради Ольгу Мохун, голову Карлівської районної ради Світлану Стасенко, голову Машівської районної ради Катерину Ткаченко.