Полтавщина - територія толерантності

e-mail Друк PDF

Днями у Полтаві в рамках всеукраїнської конференції Спілки вірмен України відбувся ряд заходів, з нагоди 100-річчя Геноциду вірмен.

Центральний із них – відкриття у приміщенні Полтавського академічного музично-драматичного українського театру ім. М.В. Гоголя тематичної виставки до дня Пам’яті жертв геноциду вірмен, що вшановується щорічно 24 квітня. Під час відкриття виставки голова Спілки вірмен України В.Г. Шатворян наголосив: «Сьогодні громадяни України, незалежно від їх національності, однаково потерпають від соціально-економічної нестабільності і наша задача продовжувати робити все можливе для того, щоб жити, розвиватися і допомагати один одному, незалежно від етнічного походження, будувати міцну і стабільну українську державу».

На заходи були запрошені представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, керівники всіх регіональних вірменських громад України, інтелігенція, духовенство, представники громадських спілок Полтавщини.

Вірмен України привітала заступник голови постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури Ірина Балибіна, зауваживши, що Полтавщина традиційно дбайливо відноситься до збереження культурного надбання всіх без виключення національностей. Наш край якісно відрізняє толерантне ставлення до всіх релігій і конфесій. Полтавщина як одна із областей, яка найбільше потерпіла під час Голодомору, розуміє і підтримує прагнення вірмен вшанувати пам'ять жертв Геноциду.

В ході конференції були розглянуті важливі питання взаємодії вірменської діаспори з місцевими органами влади в реалізації соціальних проектів Спілки вірмен України, консолідації та інтеграції вірмен в суспільне життя країни, укріплення багатовікової дружби між народами двох країн.

За вагомий особистий внесок у розвиток вірмено-українських відносин та організацію роботи обласної школи вивчення української мови для національних общин депутат обласної ради Ірина Балибіна під час конференції нагороджена Почесною грамотою Спілки вірмен України.

До речі, Полтавська недільна вірменська школа, яка працює у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара, визнана за показниками освіти кращою в Україні.

Традиційно в рамках організованих заходів члени Спілки вірмен України відвідали Полтавську школу-інтернат №2 і подарували необхідне обладнання.