Двадцять сьома позачергова сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

10 березня відбулося пленарне засідання двадцять сьомої позачергової сесії обласної ради. Вів засідання голова обласної ради Петро Ворона.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, народні депутати України Юрій Бублик, Андрій Река, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного та районного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію голови обласної виборчої комісії Павла Дробітька щодо визнання Віктора Бережного депутатом Полтавської обласної ради шостого скликання від ВО «Батьківщина» замість депутата, який вибув. Голова обласної ради урочисто вручив Віктору Бережному посвідчення депутата обласної ради.

За традицією відбулося нагородження - Петро Ворона та Валерій Головко нагородили Почесними Грамотами Кабінету Міністрів Україні Кобеляцького міського голову Олександра Ісипа, голову фермерського господарства «Славутич» Козельщинського району Олександра Федорченка.

Почесні Грамоти обласної ради та цінні подарунки були вручені депутату обласної ради, директору приватного підприємства «Корпорація «Магнетик» Юрію Кривошеєву та виконуючому обов’язки голови Лохвицької районної ради Валентину Черевку.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього додаткові питання, та затвердили регламент роботи сесії.

Потому відбувся розгляд питань порядку денного сесії.

Депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 2014 рік, прийняли регіональну Програму «Територіальна оборона» на 2015 рік, внесли зміни і доповнення до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки.

Обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету на 2015 рік, розподіливши вільні залишки бюджетних коштів на початок фінансового року відповідно до Бюджетного кодексу України.

У ході пленарного засідання депутати також уклали та переуклали трудові контракти з керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області.

Проект рішення «Про затвердження Положення про оплату праці керівників підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» депутати не підтримали.

Сесія порушила клопотання перед Верховною Радою України щодо віднесення міста Гадяч Гадяцького району Полтавської області до категорії міст обласного значення.

Своїми рішенням обласна рада погодила ряду підприємств отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів та супутніх корисних копалин загальнодержавного значення (конденсату, етану, пропану, бутанів, гелію). В обговоренні даного питання взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, голова облдержадміністрації Валерій Головко, голова постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Олександр Залужний, депутати: Анатолій Шкарбан, Степан Бульба, Юрій Кривошеєв, Лев Жиденко, Олександр Тимоха, Віктор Скочко, Дмитро Хрістов, Юрій Шляховий, Валерій Капленко, Олег Овчарь та інші.

З метою забезпечення стабільного функціонування нафтогазовидобувних підприємств на території області, депутати ухвалили рішення «Про необхідні заходи для створення сприятливих умов діяльності підприємств нафтогазового комплексу».

Обласна рада прийняла заяву, якою висловила підтримку Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором.

Також депутати проголосували за Звернення до Верховної Ради України про ситуацію із заробітною платою в агропромисловому комплексі, ініційоване депутатом Валерієм Капленком.

Обласна рада підтримала депутатський запит групи депутатів: Ігоря Сірика, Ігоря Горжія, Івана Близнюка, Олега Романчука, Олександра Олексенка, Юрія Кривошеєва – щодо надання інформації про підприємства, які отримали погодження обласної ради шостого скликання дозволів на користування надрами та відповідні ліцензії, а також відносно стратегічного партнерства цих підприємств з органами місцевого самоврядування в частині фінансування розвитку соціальної інфраструктури територій, де ведеться видобуток корисних копалин.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 17-ти питаннях порядку денного.

У «різному» депутат Віктор Бережний порушив проблему фінансового забезпечення закладів соціальної сфери, член Громадської ради при обласній раді Тетяна Донченко вела мову про діяльність нафтогазового комплексу на теренах області, громадський активіст Олексій Шаманенко – про охорону довкілля, представник ГО «Білі берети. Полтава» Микита Кашницький – про забезпечення полтавців – учасників АТО засобами рятування, громадський активіст Ігор Головатий – про порушення законодавства, нецільове використання коштів керівниками комунальних закладів охорони здоров’я.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Петро Ворона зазначив, що вважає найбільш знаковим рішенням обласної ради на цій сесії внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки - можливість надати матеріальну, соціальну, психологічну допомогу полтавцям, які повернуться із зони АТО після демобілізації, та членам їхніх сімей. Петро Ворона наголосив, що для збільшення фінансування заходів по оздоровленню учасників бойових дій у зоні АТО обласна рада рекомендувала міським і районним радам прийняти аналогічні програми.

Щодо не підтриманого депутатами проекту рішення «Про затвердження Положення про оплату праці керівників підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» голова обласної ради зауважив, що таке рішення зумовлено недостатньою кількістю депутатів у сесійній залі, закінченням періоду депутатської діяльності та певним лобіюванням. Від такої позиції, на думку Петра Ворони, страждає ефективність роботи органу місцевого самоврядування.

Складності у голосуванні депутатами блоку питань стосовно погодження нафтогазовим підприємствам отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів та супутніх корисних копалин загальнодержавного значення Петро Ворона пояснив об’єктивною причиною – громади області не отримують належної компенсації за ту шкоду, яку наносить довкіллю та інфраструктурі територій діяльність нафтогазовидобувних підприємств. Таким чином, за словами Петра Ворона, у депутатів спостерігається внутрішня боротьба між державницькою позицією та інтересами територій, виборців, які вони представляють в обласній раді. Втім голова обласної ради переконаний, що рішення прийняті правильні – обласна рада подбала про енергетичну безпеку України, збільшення власного видобутку вуглеводнів.

 

ЗАЯВА

Полтавської обласної ради щодо підтримки Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнанняРосійської Федерації державою-агресором

Полтавська обласна рада заявляє про беззастережну підтримку Звернення Верховної Ради України, відповідно до якого Російська Федерація визнається державою-агресором.

Під прикриттям Росії, так звані "ДНР" і "ЛНР", що мають бути визнані терористичними організаціями, продовжують злочинні дії, які призводять до нових жертв тисяч людей серед цивільного населення, руйнування величезної кількості житлових будинків та об’єктів інфраструктури у “гарячих регіонах” Донбасу.

Російська Федерація фактично порушує Мінські угоди, ігнорує вимоги демократичної спільноти щодо припинення підтримки терористів на суверенній території України.

Кращі сини і доньки Полтавщини, разом з усіма справжніми патріотами Вітчизни, мужньо захищають нашу країну, беручи участь у антитерористичній операції в лавах Збройних Сил України, Національної гвардії, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та добровольчих батальйонів, надають фронтовикам волонтерську допомогу.

Та як і чим вгамувати біль від непоправних втрат рідних і близьких на цій, неоголошеній, війні. Її розпалювачам нема і не буде прощення, військових злочинців має бути і обов’язково буде покарано!

Ми вдячні Міжнародним інституціям за надану дипломатичну, моральну і матеріальну підтримку Україні у час складних випробувань.

Водночас, висловлюємо стурбованість недостатньо рішучим реагуванням з боку Світової спільноти на латентні наміри Росії встановити контроль над усією Україною - військовими, економічними чи іншими засобами, ваганням окремих країн Євросоюзу щодо введення додаткових санкцій проти РФ.

Заявляємо про свою підтримку вищому керівництву країни у питаннях інтенсифікації міжнародного переговорного процесу задля прискорення врегулювання ситуації на Сході України та засудження Світовим співтовариством агресії Російської Федерації.

Схвалено

двадцять сьомою позачерговою сесією

Полтавської обласної ради

шостого скликання

від 10 березня 2015 року