Збереження довкілля – спільна справа

e-mail Друк PDF

18 березня під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники громадських організацій.

Про план дій з розробки регіональної Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на 2016-2020 роки та інтеграцію її пріоритетних завдань в програми економічних реформ та соціально-економічного розвитку Полтавської області доповів директор Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний. Поінформувавши про проблемні питання впровадження нині діючої природоохоронної програми та зазначивши, що термін її реалізації у цьому році закінчується, Ігор Піддубний запропонував доручити розробити проект нової програми науковцям Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка.

Втім, цю пропозицію депутати відхилили. Позиція депутатів пояснюється бажанням зекономити бюджетні кошти (вартість розробки програми різними науковими установами становить від 50 тис. грн.) та надати програмі більш прикладний характер.

- Нова програма має бути, перш за все, ефективною, а її заходи конкретними, спрямованими на поліпшення екологічної ситуації в області, -наголосив голова обласної ради Петро Ворона.

Як вважають перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова комісії Тетяни Корост, депутати: Віктор Скочко, Анатолій Попельнюх, Олег Овчарь, Ігор Чобітько, - до розробки проекту нової програми доцільно залучити органи місцевого самоврядування та громадські організації; спільно визначити екологічні пріоритети. Разом із тим, потрібно врахувати обсяги фінансування природоохоронних заходів із міських та районних бюджетів.

Потому, у порядку контролю, депутати заслухали інформацію заступника начальника Головного управління Держземагентства в області Олександра Шила про стан охорони земель і ґрунтів в Полтавській області; заходи, які були реалізовані на виконання регіональної Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2012-2015 роки та завдання на 2015 рік. Було повідомлено, що за станом на 1 лютого 2015 року 33 сільгосппідприємства області затвердили, а 420 - замовили проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. Протягом минулого року здійснено консервацію 133,1 га земель, у тому числі шляхом заліснення – 94,8 га та залуження – 38,3 га. Рекультивовано майже 50 га порушених земель, 5,9 га земель перебувають у стадії рекультивації. Поліпшено майже 20 га малопродуктивних земель. Фінансувалися заходи з охорони земель за рахунок коштів, які надходять до відповідних бюджетів у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва - минулого року було використано понад 2 млн. грн., тоді як залишок відповідних коштів на рахунках органів місцевого самоврядування області становить 14,6 млн. грн.

Наразі комісія рекомендувала взяти дану інформацію до відома, Головному управлінню Держземагентства в області рекомендовано надати допомогу органам місцевого самоврядування в питанні використання зазначених фінансових ресурсів.

Інформацію про використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області на фінансування природоохоронних заходів у 2014 році оприлюднив Ігор Піддубний. Він зазначив, що на фінансування заходів, спрямованих на розвиток об’єктів охорони навколишнього природного середовища, було виділено більше 52 млн. грн., фактично профінансовано заходи на суму у понад 15 млн. грн. Кредиторська заборгованість становить майже 1,2 млн. грн. За словами Ігоря Піддубного, невикористання коштів фонду у минулому році було зумовлене об’єктивною причиною – встановленням Головним управлінням Держказначейства в області лімітів на фінансування.

Обговорюючи дане питання, депутати звернули увагу на необхідність погашення кредиторської заборгованості, забезпечення завершення розпочатих природоохоронних об’єктів; рекомендували Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації розробити проект Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області у 2015 році та надати його в обласну раду в установленому порядку.

Також у ході засідання депутати обговорили та підтримали проекти рішень наступної сесії обласної ради «Про погодження проекту рішення «Про додаткове надання в користування приватній агрофірмі «Мир» мисливських угідь на території Новосанжарського району», «Про погодження проекту рішення «Про додаткове надання в користування Кременчуцькому госпрозрахунковому мисливсько-рибальському підприємству Полтавської обласної організації УТМР мисливських угідь на території Дмитрівської сільської ради м. Комсомольська», розглянули звернення до комісії.