Дієві заходи з цивільного захисту – вимога часу

e-mail Друк PDF

19 березня відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради: з питань бюджету та управління майном, з питань житлово-комунального господарства, з питань забезпечення законності та правопорядку, з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій.

У роботі комісій взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимира Марченко, представники громадських організацій.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули питання про стан готовності споруд цивільного захисту Полтавської області.

За інформацією начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Віктора Стеблянка, в області здійснено інвентаризацію 101 споруди цивільного захисту, з яких 70 за технічним станом визначені придатними або обмежено придатними для виконання функцій захисту населення.

В обговоренні питання взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, голови постійних комісій Степан Бульба, Михайло Кривошей, депутати Юрій Цомартов, Олександр Удовіченко, Олександр Масенко, Анатолій Шкарбан, Дмитро Хрістов, заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації Олексій Шаманенко та інші.

Депутати звернули увагу на необхідність термінового проведення заходів із цивільного захисту, забезпечення збереження життя і здоров’я населення у випадку військових дій на території області, охорону стратегічних та небезпечних об’єктів, оповіщення населення про небезпеку.

Наразі рекомендовано:

- управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації - підготувати проект обласної програми цивільного захисту та внести в установленому порядку на розгляд обласної ради;

- органам виконавчої влади - призначити осіб, відповідальних за організацію цивільного захисту;

- органам місцевого самоврядування - забезпечити проведення навчань із цивільного захисту в закладах освіти, установах та організаціях, на виробництві;

- департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації - вивчити питання цивільного захисту інвалідів та підопічних будинків-інтернатів;

- голові обласної ради - створити робочу групу з числа депутатів та представників громадськості для перевірки технічного стану наявних споруд цивільного захисту.

Потому депутати заслухали та обговорили інформацію голови обласної ради Петра Ворони про підсумки робочої поїздки делегації Полтавщини до комунального підприємства «Черкаситеплоенерго». Йшлося про досвід роботи черкаських теплоенергетиків щодо модернізації системи теплопостачання обласного центру із залученням кредиту Європейського Банку реконструкції та розвитку, умови та ризики при отриманні кредиту, перспективи впровадження проекту «Модернізація системи теплопостачання в м. Полтава» обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго».

Цю інформацію комісії взяли до відома та рекомендували з метою вивчення громадської думки щодо доцільності залучення кредиту Європейського Банку реконструкції та розвитку на модернізацію системи теплопостачання міста Полтави провести громадські слухання за участю депутатів - членів профільних комісій обласної ради.

На пропозицію голови обласної ради Петра Ворони, тимчасовій контрольній комісії Полтавської обласної ради з питань перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств обласної комунальної власності «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканал» рекомендовано оприлюднити на громадських слуханнях звіт про свою роботу.

Також у ході засідання було розглянуто звернення Громадської організації «Громадський майдан Полтавщини».