Петро Ворона здійснив робочу поїздку у Київ

e-mail Друк PDF

20 березня голова обласної ради Петро Ворона здійснив робочу поїздку у м. Київ та провів ряд зустрічей із керівниками міністерств і відомств України.

У Міністерстві оборони України Петро Ворона зустрівся із заступником Міністра-керівником апарату Петром Мехедом. У ході зустрічі були обговорені питання роботи військових комісаріатів, їхньої взаємодії з органами місцевого самоврядування щодо виконання завдань мобілізації, підготовки юнаків до служби у Збройних Силах України, військово-патріотичного виховання молоді. Петро Ворона також поінформував Петра Мехеда про реалізацію обласної програми «Територіальна оборона» на 2014 рік та про обласну програму «Територіальна оборона» на 2015 рік, які були прийняті Полтавською обласною радою, а також про намічені обласною радою завдання з соціальної реабілітації та оздоровлення демобілізованих учасників АТО – жителів області та членів їхніх сімей.

Зустріч Петра Ворони із заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – керівником апарату В’ячеславом Негодою була присвячена питанню підготовки та впровадження адміністративно-територіальної реформи на рівні області. Зокрема, йшлося про зміни в адміністративно-територіальному устрої та розподілі повноважень, варіанти об’єднань, складання перспективної карти утворення дієздатних громад, співпрацю з громадами в питаннях реалізації реформи. Петро Ворона передав урядовцю пропозиції полтавців, висловлені у ході семінару щодо впровадження на території області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», зокрема стосовно призначення, а не обрання, старост у сільські громади на початковому етапі реформи.В’ячеслав Негода підтримав пропозицію Петра Ворони щодо обов'язкового погодження з органами місцевого самоврядування рішень про передачу у користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

У розмові з головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максимом Мартинюком голова обласної ради Петро Ворона порушив питання недостатньої роботи Головного управління Держземагентства в Полтавській області в частині передачі у користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, висловив критичні зауваження на адресу виконуючого обов’язки керівника цієї установи Ярослава Сколоти.

Цього дня Петро Ворона також мав зустріч із Головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Тарасом Кутовим. Голова обласної ради розповів про коло проблемних питань функціонування сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств області, які розглядаються на засіданнях постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, пропозиції депутатів обласної ради по внесенню змін до чинного законодавства для забезпечення ефективної діяльності аграрного сектору економіки, продовольчої безпеки держави та розвитку сільських територій. Відтак, Петро Ворона запросив Тараса Кутового взяти участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, поспілкуватися з депутатами-аграріями.