Петро Ворона відвідав із робочою поїздкою Глобинський район

e-mail Друк PDF

24 березня голова обласної ради Петро Ворона здійснив робочу поїздку у Глобинський район.

Петро Ворона відвідав Землянківську загальноосвітню школа І-ІІІ ступенів, в які навчалася Герой України, народна артистка України Раїса Кириченко. Учні та вчителі розповіли гостю про те, як вшановують пам’ять про видатну землячку, показали театралізовану музичну композицію за піснями у виконанні Раїси Кириченко.

У свою чергу, голова обласної ради зазначив, що активна життєва і громадянська позиція Раїси Кириченко, її патріотизм заслуговують на наслідування. Він побажав школярам палко любити Україну, як її любила Раїса Кириченко, добре вчитися і працювати над собою, щоб успішно реалізувати себе у майбутньому.

Петро Ворона оголосив Подяку обласної ради колективу Землянківської школи за збереження пам’яті про Раїсу Кириченко та урочисто вручив Почесну відзнаку директору школи Наталії Костиренко.

У селищі Градизьк голова обласної ради провів зустріч із активом територіальної громади. Темою розмови з градичанами стало питання реформування адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування в Україні. Петро Ворона наголосив, що тільки впорядкувавши систему адміністративно-територіального устрою, провівши децентралізацію державної влади та створивши ефективне місцеве самоврядування, Україна зможе забезпечити економічне зростання. Він зазначив, що згідно із запропонованими змінами, в Україні буде впроваджена трирівнева структура місцевого самоврядування: регіон (область) – район – громада (село, селище, місто). Кількість районів та територіальних громад зменшиться, проте завдяки збільшенню бюджетів та розширенню повноважень громади стануть дієздатними адміністративними одиницями. За словами Петра Ворони, надмірна роздрібненість та малочисельність територіальних громад сьогодні призводить до їхньої фінансової неспроможності, відсутності резервів та ресурсів для власного економічного розвитку. Така громада не має повноважень та фінансових можливостей вирішувати нагальні проблеми, а її жителі позбавлені необхідних послуг.

Серед першочергових завдань реформування Петро Ворона назвав створення дієздатних громад шляхом їхнього добровільного об'єднання, укрупнення районів, розбудову інфраструктури територій, перш за все, будівництво та ремонт доріг, налагодження транспортного сполучення між населеними пунктами.

Потому голова обласної ради побував ще в одному освітянському закладі - Градизькій спецшколі-інтернаті, яка відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області. Петро Ворона оглянув харчоблок, спальні кімнати, навчальні кабінети, поспілкувався з учнями та педагогами. Особливу увагу голова обласної ради звернув на харчуванням дітей, забезпечення належних умов їхнього проживання та навчання. Директору закладу Надії Калініченко вказано на недостатню роботу по здійсненню контролю за дотриманням правил харчування дітей.

На виїзному особистому прийомі громадян, який відбувся у місті Глобине, Петро Ворона прийняв 17 жителів району. Звернення громадян стосувалися питань проведення адміністративно-територіальної реформи, призначення голови райдержадміністрації, водопостачання, ремонту доріг, забезпечення житлом багатодітної родини та сім’ї загиблого учасника АТО, роботи міліції, боротьби з корупцією, недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності, земельних відносин, придбання санітарного автомобіля для лікарняного закладу та ін.

За порушеними питаннями голова обласної ради дав доручення відповідним службам та зобов’язав їх доповісти про реагування на запити громадян.

Відповідно до плану робочої поїздки, Петро Ворона зустрівся з головами місцевих рад району. Він поінформував керівників органів місцевого самоврядування про завдання реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, розповів про відповідний досвід Франції і Польщі, зупинився на питанні впровадження на території області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Голова обласної ради розповів про механізм добровільного об’єднання територіальних громад та переваги, які отримають громади з ухваленням відповідного рішення, запровадження інституту старост, складання Перспективного плану розвитку території області та формуванні спроможних громад шляхом їхнього об’єднання.

Учасники зустрічі задали питання та висловили своє бачення процесів реформування. Йшлося про необхідність широкого обговорення реформи, врахування пропозицій громад, соціальної реклами реформи, забезпечення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування.

Цього дня у м. Глобине голова обласної ради зустрівся з родинами Степана Усса та Руслана Рущака, які загинули, виконуючи військовий і громадянський обов’язок у ході антитерористичної операції на Сході України. Петро Ворона висловив батькам глибоке співчуття та передав свідоцтва про занесення загиблих героїв до Книги Пошани обласної ради.

Насамкінець робочої поїздки Петро Ворона відвідав найбільше промислове підприємство району - ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», оглянув виробничі потужності підприємства.

Як розповіли засновник підприємства Олександр Кузьмінський та директор Олександр Бондаренко, щодоби Глобинський м’ясокомбінат випускає понад 120 тон готової продукції, яка надходить до споживачів у різні куточки України. На відгодівельних комплексах підприємства утримується понад 250 тис. голів свиней. Дотримання високих стандартів виготовлення продуктів та сировини власного виробництва дозволяє підприємству використовувати новітні технології переробки м’яса, випускати високоякісну, конкурентоспроможну продукцію. В її асортименті - ковбаси різних видів, сосиски і сардельки, м’ясні делікатеси, твердий сир та масло.

Податкові відрахування ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» складають понад 70% місцевого бюджету.

У розмові з працівниками підприємства голова обласної ради зазначив важливість подальшого розвитку виробництва м’ясної продукції, модернізації виробничих процесів, розширення товарного асортименту та ринків збуту, наголосив на необхідності підтримки і захисту вітчизняного товаровиробника.

У робочій поїздці голову обласної ради супроводжував голова районної ради Віталій Харченко.