Субсидії для малозабезпечених сімей

e-mail Друк PDF

26 березня відбулася нарада по питанню надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Полтавську обласну раду на нараді представляли заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення Анатолій Олійник, депутати обласної ради: Анатолій Шкарбан, Тамара Дорохіна.

У ході наради було заслухано та обговорено інформацію заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлани Матуйзо про новації, прийняті Урядом щодо соціального захисту малозабезпечених сімей в Україні в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги шляхом надання таким родинам державної соціальної допомоги у вигляді щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

Було зазначено, що призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів - заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб). При цьому запроваджуються спрощені форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією. Перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій.

Кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії. Підприємства, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення мають забезпечити виготовлення бланків Заяви та Декларації та доставку їх до споживачів разом з рахунками на оплату послуг.

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, крім здійснення одноразової дороговартісної покупки.

При оформленні субсидії враховуватимуть «чисті» доходи, тобто ті, з яких уже сплачено податки.

Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на опалювальний період, як раніше. При цьому встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін).

Орган соціального захисту протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, необхідних для нарахування субсидії, виносить рішення про призначення (непризначення) субсидії.

За результатами розгляду заяви про призначення субсидії заявнику направляється повідомлення про призначення (непризначення) субсидії.

У разі призначення субсидії, вона перераховується на рахунки одержувача в житлово-комунальних підприємствах.

На нараді наголосили, що комунальні підприємства зацікавлені, щоб споживачі вчасно отримали зразки заяв та спрощеної декларації, яку треба заповнити та подати в управління соціального захисту.

Очікується, що із 605 тис. сімей, які проживають на Полтавщині, право на отримання субсидії матимуть близько половини. Загалом на субсидії для жителів області передбачили 200 млн. грн., що в десять разів більше, ніж минулого року.