Полтавщина в співробітництві з Європейською ініціативою "Угода мерів "

e-mail Друк PDF

27 березня в рамках проведення заходів з підвищення енергоефективності в області, Департамент економічного розвитку облдержадміністрації разом з Європейською ініціативою «Угода мерів – Схід» провели семінар для керівників територіальних громад області на тему «Спроможність міст керувати місцевою енергетикою – основа енергетичної незалежності».

У семінарі взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівник проекту «Угода Мерів –Схід» Святослав Павлюк, в.о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Полтавська облдержадміністрація долучилась до ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» як територіальний координатор, уклавши Угоду з Генеральним Директоратом з Енергетики Європейської Комісії.

Угода Мерів – це провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Керуючись цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Результатом такої системної роботи підписантів Угоди стає не тільки заощадження енергії, а й надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, підвищення фінансової та соціальної стабільності, здоровіше довкілля, краща якість життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також, поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури.

На додаток до допомоги Угоді Мерів з боку Європейської комісії, ініціатива також користується перевагами повної інституційної підтримки ЄС, зокрема, з боку Комітету регіонів; з боку Європейського парламенту, де відбувається щорічна церемонія підписання, а також, з боку Європейського інвестиційного банку, який допомагає місцевим органам влади розкривати їхні інвестиційні потенціали (надання грантових програм для підписантів Угоди).

Проект охоплює місцеві органи влади з близько 50 країн світу та нараховує більш ніж 5400 підписантів, у тому числі з п’яти регіонів України. Від Полтавської області угоду підписали м. Миргород, м. Пирятин., м. Лубни, м. Комсомольськ, Омельницька та Щербанівська сільські ради.

Семінар містив такі основні розділи: презентацію Угоди Мерів щодо можливостей, які відкриває участь в цій Європейській ініціативі; перелік кроків, котрі необхідно вжити місту задля запровадження енергоменеджменту, а також список завдань, що повинен виконувати енергоменеджер, разом з посадовими обов’язками та визначенням місця в структурі міськвиконкому; презентацію м. Миргорода - успішного міста-учасника Угоди мерів з демонстрацією практичних інвестиційних проектів.

Учасники зібрання також отримали конкретні поради та рекомендації стосовно  економії енергоресурсів у найближчий опалювальний період.