Петро Ворона відвідав із робочою поїздкою Оржицький район

e-mail Друк PDF

27-28 березня голова обласної ради Петро Ворона перебував із робочою поїздкою в Оржицькому районі.

Петро Ворона відвідав ТОВ «Новоржицький цукровий завод», - найбільше промислове підприємство району та ознайомився з організацією виробничого процесу. Після двох років простою, з жовтня 2014 року підприємство відновило свою діяльність. Лише у минулому році новооржицькі цукровари переробили майже 278 тис. тонн цукрової сировини, виготовили понад 40 тис. тонн цукру та 199 тис. тонн жому. На технічне переоснащення підприємства було залучено 70 млн. грн. інвестицій.

У розмові з керівниками підприємства Петро Ворона зазначив важливість відновлення вітчизняної цукрової галузі, підвищення урожайності і якості цукрової сировини.

Відповідно до плану робочої поїздки, голова обласної ради провів виїзні особисті прийоми громадян у селищах: Оржиця, Новоржицьке; селах: Лазірки, Куйбишеве, Яблуневе, Круподеренці, Чевельча. Всього було прийнято 85 громадян.

Звернення переважно стосувалися питань реформування адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування в Україні, соціального захисту населення в умовах зростання цін на товари і послуги, відновлення миру на українській землі.

Громадянами також були порушені питання земельних відносин, утримання закладів дошкільної освіти та культури, транспортного обслуговування населення, ремонту доріг, сільського будинку культури, багатоквартирних житлових будинків, механізованого обробітку присадибних садибних земельних ділянок, користування мисливськими угіддями, надання матеріальної допомоги на лікування, відновлення роботи радіоточки та інші.

У Лазірках на голову обласної ради очікувало зібрання у півсотні мешканців села. Головна проблема, яка турбує громаду – охорона довкілля, збереження здоров’я людей. З минулого року на території села почала функціонувати виробнича дільниця ТОВ «Кононівський елеватор» агропромислового холдингу «Кернел-Груп».

Як розповіли лазірківці, рішення громадських слухань щодо погодження розміщення у їхньому селі Кононівського елеватора було сфальсифіковане. Відтак, не рахуючись з думкою громади, майже у центрі села, де проживає понад 2400 жителів, запрацював елеватор, з труб якого, після протравлення зерна, у довкілля викидаються небезпечні речовини. За словами мешканців Лазірок, не краще ситуація й з водою у колодязях, яка останнім часом стала малопридатною для вживання. Дошкуляє жителям і надмірний гул двигунів елеватора, виробничі потужності якого знаходяться за 30-40 метрів від житлових будинків, а паркан підприємства впритул підступив до сільських осель.

Чисельні звертання громади до органів влади та контролюючих організацій залишилися безрезультатними. Отже, останнім аргументом громади (про це активісти повідомили Петру Вороні) буде перекриття залізничної колії.

Лазірківці переконливо, хоча й дещо емоційно, доводили свою позицію Петру Вороні, який їх уважно вислухав та разом із першим заступником голови райдержадміністрації Володимиром Козиною, сільським головою Іваном Бондаренком та групою громадських активістів оглянув Лазірківську виробничу дільницю ТОВ «Кононівський елеватор».

Голова обласної ради поспілкувався з працівниками дільниці та через колючий дріт в огорожі – з жителями осель, розташованими біля елеватора.

Наразі, пообіцяв, що особисто ініціюватиме проведення комплексної перевірки лазірківської дільниці ТОВ «Кононівський елеватор» на предмет дотримання підприємством екологічних норм. Він наголосив, що підтримує громаду у її прагненні розв’язати екологічну проблему, зберегти довкілля та убезпечити мешканців від захворювань.

Голова обласної рада дав доручення керівникам відповідних управлінь і служб взяти під контроль порушені громадянами проблеми та сприяти у їхньому вирішенні.

Потому Петро Ворона відвідав Центральну районну бібліотеку та передав для читачів добірку краєзнавчих та художніх книжок із власної бібліотеки. Оржицькому краєзнавчому музею були подаровані книжки з автографами видатних полтавців.

Знайшов час голова обласної ради і для інтерв’ю районній газеті «Оржицькі вісті», яке взяла редактор газети Олена Сидоренко.