Петро ВОРОНА: до децентралізації має бути активніша триєдина політична воля на рівні керівництва держави

e-mail Друк PDF

2 квітня у Полтаві відбулося засідання регіонального наглядового комітету Швейцарсько - Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, у ході якого за участі голови обласної ради Петра Ворони, першого заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла, експертів Проекту В’ячеслава Сороковського та Андрія Кавуна пройшла церемонія підписання Договорів про надання цільової безповоротної допомоги проекту DESPRO із територіальними громадами - переможцями конкурсного відбору проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад.

Під час вступного слова та підходу до преси Петро Ворона, зокрема, наголосив, що нині проектний менеджмент, чільною складовою якого і є подібні конкурси, посідає провідне місце у євро практиці, набуває ширшої зацікавленості серед територіальних громад краю. Насичена «проектна історія» та кількість конкурсних перемог не тільки сприяє розвитку їхніх інфраструктур, а є й індикатором зростання фаховості очільників і працівників відповідних суб’єктів місцевого самоврядування. Обласна рада налаштовано всіляко сприяти цьому процесу.

 

Відносно запровадження в Україні децентралізації влади, адміністративно-територіальної реформи - голова обласної ради констатував її беззаперечну прогресивність. Водночас, поряд із цим, висловився за потребу більш рішучого виявлення політичної волі до цього на рівні Вищого керівництва держави.

В’ячеслав Сороковський зупинився на передісторії непростого входження Полтавщини у цей проект та із задоволенням відзначив вражаючі, за його словами, досягнення полтавців на тлі інших областей: із 19 заявлених до участі проектних пропозицій – 10 територіальних громад визнано переможцями.

Це: Лобачівська сільська рада Решетилівського району; Красненська і Шенгурівська сільські ради Кобеляцького району; Ульянівська сільська рада Гребінківського району; Лучанська та Вирішальненська сільські ради Лохвицького району; Заворсклянська сільська рада Полтавського району; Чорнухинська селищна рада; Потоківська та Омельницька сільські ради Кременчуцького району.

Їхні керівники і підписали здобуті спільною цілеспрямованою працею Договори.

Модератором зібрання виступив в.о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов.