Петро Ворона відвідав Великобагачанський та Шишацький райони

e-mail Друк PDF

4 квітня голова обласної ради Петро Ворона відвідав із робочою поїздкою Великобагачанський та Шишацький райони.

На території Псільського лісництва (Великобагачанський район) Петро Ворона взяв участь в урочистому відкритті чемпіонату області зі спортивного орієнтування, вручив нагороди першим переможцям на дистанціях.

У Білоцерківській сільський раді голова обласної ради провів особистий прийом громадян. Звернення стосувалися питань проведення адміністративно-територіальної реформи, виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», земельних відносин, ремонту доріг, соціального захисту, роботи банківських установ, розпаювання майна колишнього районного споживчого товариства та ін. За порушеними питаннями голова обласної ради дав доручення відповідним службам та зобов’язав їх доповісти про реагування на запити громадян.

Петро Ворона також зустрівся із сільськими та селищними головами, представниками громадськості. У ході зустрічі були обговорені соціально - економічна ситуація в районі, а також питання, які виникають на рівні сіл і селищ у ході реалізації перших кроків реформування адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, зокрема, впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання громад».

У Великій Багачці Петро Ворона відвідав почесного голову районної організації ветеранів Анатолія Нагогу. Він привітав ветерана із 85-ти річчям та вручив ювіляру Почесну грамоту обласної ради і цінний подарунок.

Голову обласної ради у робочій поїздці по району супроводжували голова Великобагачанської районної ради Євген Луценко, голова райдержадміністрації Оксана Звіздай, депутат обласної ради Віктор Кордубан.

* * *

Минула субота, незважаючи на офіційний статус вихідного, видалася досить гарячою та багатозначною для керівників і представників районної ради та райдержадміністрації, селищної та сільських громад, багатьох небайдужих для розв’язання насущних проблем представників територіальних громад. Саме цього дня кілька годин зі свого вкрай напруженого робочого графіка зміг вділити голова обласної ради Петро Ворона для абсолютно відвертого спілкування із представниками Шишаччини.

Водночас напружені, чесні та відверті дискусії стосовно пошуків виходу суспільства із затяжної політично-військово-економічної кризи розпочалися між присутніми ще до приїзду лідера обласного самоврядування на просторому ганку місцевого «білого дому». Петро Ворона відразу й охоче підтримав тон спілкування, не цурався відвертих відповідей на найгостріші питання. Запросив перенести відвертий діалог до скромного, хоч і просторішого кабінету голови районної ради. Заради об’єктивності запросив фікусувати та аналізувати всі моменти непростих діалогів і редактора газети «Сільське життя».

Шишацький селищний голова Олександр Тутка першим, у низці пропозицій, наголосив на потребі у підсумку будь-яких малопрогнозованих змін зберегти та вдосконалити напрацьований варіант конструктивної співпраці реформованих територіальних громад з такими потужними організаціями як «Полтававодоканал». Лише вони володіють неабиякими кадровими й технічними ресурсами не просто для підтримання функціонування, а й для кардинальної реконструкції та оновлення мереж водопостачання й каналізації.

Схема успішно діє за умов передачі відповідних коштів з місцевих бюджетів відповідним спеціалізованим структурам. Торік, скажімо, обранці селищної ради спрямували на реалізацію програми співпраці близько мільйона гривень під кожен конкретно визначений об’єкт. Сьогодні від мешканців селища не надходить особливих нарікань на чіткість та вчасність водопостачання, інших супутніх послуг. Водночас, від імені колег, Олександр Тутка висловив претензії стосовно несправедливості системи накладання великих штрафів на місцевих мерів стосовно неякісного утримання доріг. Адже для вирішення цього та ряду інших подібних питань вони не мають ні коштів, ні ресурсів, ні відповідних повноважень.

Цілий ряд колективних та приватних відвідувачів клопоталися про украй низькі закупівельні ціни на молоко. Для багатьох власників приватних корів, їх родин, малих, нерідко й хворих діток – це єдиний шанс для гідного виживання. Петро Ворона чесно конкретизував, що тут існує єдиний європейський шлях до порозуміння. Власникам приватних корів за наполегливої підтримки сільських голів потрібно за європейським принципом згуртовуватися до кооперативів. Спільними зусиллями за підтримки держави піклуватися за придбання обладнання для гарантованого підтвердження якості домашнього молока, його вчасного надійного охолодження. Лише за подібних передумов найцінніший продукт тваринництва можна продавати за значно вигіднішими цінами ніж тепер.

Петро Ворона пообіцяв обов’язково відреагувати й на запити інших відвідувачів стосовно затримок із оплатою винагороди за використання паїв у селі Налєжда сусіднього Диканського району; „необов’язковості” окремих депутатів обласної ради стосовно передвиборчих обіцянок щодо проведення регулярних зустрічей-звітів з виборцями.

Водночас палкою та багатообіцяючою видалася дискусія з представницькою делегацією Ковалівської територіальної громади, лідером якої став депутат районної ради, фермер Юрій Нос. Згідно чітко висловлених аргументів від керівників району виявилося, що на вирішення соціальних потреб села можна спрямувати не лише значно збільшені суми після нещодавнього детального обговорення програми соціальної співпраці із представниками «Нафтогазувидобування», а й понад один мільйон триста тисяч гривень лише залишку коштів на рахунках Ковалівської сільської ради, отриманих переважно внаслідок отримання офіційних податків від діяльності нафтогазовидобувної компанії на території згаданої територіальної громади.

Потім Петро Ворона запросив до відвертого спілкування усіх присутніх голів сільських рад. І вкотре відверто висловив свої судження та побажання, як стосовно «сирого» та малопродуманого стану, так і щодо невідворотності та найближчій потребі адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Цього ж дня голова Полтавської обласної ради ще побував та встиг познайомитися з досвідом успішної діяльності одного з кращих агроформувань на Полтавщині та в Україні – СТОВ «Воскобійники», яке багато років поспіль очолює один з найактивніших та безкомпромісних депутатів Полтавської обласної ради Валерій Ілліч Капленко.