Петро Ворона відвідав Диканський район

e-mail Друк PDF

7 квітня голова обласної ради Петро Ворона здійснив робочу поїздку у Диканський район та взяв участь у засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

У ході засідання, яке вів голова районної ради Станіслав Муха, було розглянуто питання про впровадження на території району Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Виступаючи перед керівниками органів місцевого самоврядування, Петро Ворона зазначив актуальність проведення реформи адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування в Україні, зупинився на її завданнях. За словами Петра Ворони, реформи дадуть реальну владу радам, перш за все - повноваження та фінансові ресурси, забезпечать належний рівень адміністративних послуг, які надаватимуться населенню.

Наразі, на думку голови обласної ради, потрібно якнайшвидше прийняти нові закони: про територіальні громади, про області, про комунальне майно та інші; забезпечити виконання положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Відтак Петро Ворона поінформував учасників зібрання про методику формування самодостатніх громад, створення ресурсного центру та робочої групи у складі представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості.

- Ті громади, які об’єднаються, - наголосив Петро Ворона, - отримають преференції від держави, перспективу розвитку.

У виступах селищного та сільських голів прозвучала стурбованість за збереження соціальної інфраструктури сільських населених пунктів, зокрема закладів освіти, культури, охорони здоров’я, фінансове та законодавче забезпечення процесу реформування.

Голова обласної ради порадив колегам не боятися брати на себе відповідальність, не чекати розпоряджень «зверху», а напрацьовувати та вносити свої пропозиції щодо об’єднання громад, збереження їхніх ресурсів, використання потенціалу.