Розв’язувати конфлікти потрібно винятково у правовий спосіб

e-mail Друк PDF

7 квітня заступник голови обласної ради Володимир Микійчук разом із головою Оржицької райдержадміністрації Віктором Симоненком прибули до села Лазірки, де зустрілися із місцевими жителями – пікетувальниками зернового елеватора агропромислової компанії “Кернел”.

Лазірська дільниця №1 ТОВ “Кононівський елеватор” знаходиться на околиці населеного пункту і майже межує з дворами мешканців. Наразі там активно готуються до проведення посівної кампанії та проводять протруєння насіння, переважно сої. Керівники підприємства переконують: у них усе законно, а обробіток здійснюється згідно з нормами, без порушень. Блокування роботи фактично зриває хід посівної кампанії і може потягти за собою чималі збитки.

Проте лазірці запевняють: у селі за час роботи цього підприємства повмирали бджоли, поменшало горобців, а люди почали хворіти значно частіше. Селяни обурені ще й через невиконання підприємством соціальних угод: дорога у селі фактично зруйнована, а працюють на елеваторі не місцеві мешканці, а привезені з сусідніх населених пунктів робітники.

Відтак обурена громада вимагає опломбування та закриття підприємства, перекривши дорожній рух: понад десяток КАМаЗів люди просто не пропустили на елеватор для завантаження..

“Ви знаєте, що зараз діє мораторій (заборона) на проведення перевірок приватних підприємств. Від імені облдержадміністрації ми уже звернулися з листом до Кабінету Міністрів з проханням дозволити перевірити дану структуру. Якщо дозвіл буде – ми перевіримо”, – запевнив присутніх Володимир Микійчук. Разом із цим він зауважив, що стверджувати про забруднення даним елеватором навколишнього середовища та говорити про загрозу для здоров’я людей можна лише маючи висновки відповідної комісії, екологів, медиків. Обидві сторони закликано до виважених конструктивних дій винятково у правовому полі.