На порядку денному – питання освіти і культури

e-mail Друк PDF

9 квітня під головуванням Івана Гальченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, депутат обласної ради, член постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку Дмитро Хрістов, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради, представники громадських організацій.

Комісія розглянула управлінську діяльність директора Кременчуцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Полтавської обласної ради Ірини Гавриленко, завідуючої комунальним закладом «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Світлани Кривенко, директора Полтавської спеціалізованої школи-інтернату №2 І-ІІІ ступенів ім. Н.К.Крупської Полтавської обласної ради Алевтини Ключинської, директора Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя Олексія Андрієнка – та погодила продовження з цими керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області терміну дії трудових контрактів.

У ході обговорення питання управлінню культури облдержадміністрації рекомендовано прискорити завершення ремонту приміщень театру; Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – підготувати матеріали для перейменування Полтавської спеціалізованої школи-інтернату №2 І-ІІІ ступенів ім. Н.К.Крупської Полтавської обласної ради.

Потому депутати обговорили та підтримали звернення Дмитра Хрістова щодо розгляду на сесії обласної ради питання про встановлення пам’ятника Івану Мазепі у Полтаві, схвалили внесення змін до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, погодили кандидатуру Наталії Тягай, директора Комсомольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, для нагородження Грамотою Верховної Ради України.

У порядку контролю комісія розглянула та взяла до відома інформацію заступника директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галини Власюк про стан та результати виконання Програми професійної орієнтації учнівської молоді Полтавської області на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей у 2011-2014 роках; про стан фінансування мережі дитячих закладів області у 2015 році.

Депутати підтримали пропозицію Івана Гальченка розглянути на засіданні комісії у серпні питання про результати передачі дошкільних закладів у сільській місцевості на фінансування з районних бюджетів.

Також у ході засідання було розглянуто та взято до відома інформацію директора Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Наталії Осипенко про стан та результати виконання Програми організації підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та навчання депутатів місцевих рад Полтавської області на 2011-2014 роки.

У контексті питання про обласні премії, засновані обласною радою, комісія рекомендувала управлінню культури обласної державної адміністрації створити робочу групу за участю представників творчої інтелігенції та громадськості для вивчення питання про оптимізацію номінацій обласних творчих премій та внести в обласну раду відповідні пропозиції. Ця робоча група також має надати рекомендації щодо доцільністі заснування обласної премії імені Петра Ротача, ініційованої науковцями Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка.

Депутати взяли до відома відповідь науково-редакційного підрозділу-центру по дослідженню історії Полтавщини на рекомендації постійної комісії на звернення громадянки Черпакової Л.В. щодо премії Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк, підтримали пропозицію голови обласної ради Петра Ворони про участь у роботі постійної комісії обласної ради з питань освіти та науки лідерів учнівського та студентського самоврядування Полтавщини.

Потому, на пропозицію громадськості, депутати розглянули результати роботи комісії з перевірки діяльності Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради, створеної Департаментом освіти і науки облдержадміністрації на рекомендації постійної комісії обласної ради.

До єдиного висновку комісія з перевірки роботи ліцею не прийшла – думки представників громадськості і управлінців розділилися. Відтак, акт перевірки громадські активісти не підписали.

У своєму виступі громадські активісти, члени комісії Едуард Гожій та Роман Стегній навели приклади неналежного обліку у ліцеї дороговартісних матеріальних цінностей, розкрадання майна, травмування учнів. Такі факти, на думку громадських активістів, свідчить про незадовільну роботу нинішнього керівника ліцею Валерія Марченка. Відтак, громадськість вимагає відсторонення Валерія Марченка від займаної посади.

З цими висновками не погодилася, назвавши їх упередженими, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галина Власюк, однак факти травмування учнів підтвердила.

У свою чергу, голова обласної ради зробив зауваження Галині Власюк за не подання в обласну раду інформації про травмування дітей у закладі, який відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області. Петро Ворона підкреслив необхідність об’єктивних висновків перевірки, забезпечення порядку та дисципліни у ліцеї, адже від цього залежить життя і здоров’я дітей.

Наразі постійна комісія рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації відреагувати на факти, викладені у виступах представників громадськості.