Городи на аеродромі: бути чи не бути?

e-mail Друк PDF

10 квітня голова обласної ради Петро Ворона відвідав військову частину А2673.

У розмові з командиром частини Сергієм Іващенком голова обласної ради порушив проблему користування громадянами земельними ділянками, що прилягають до аеродрому, та використовуються як городи.

Як поінформував Сергій Іващенко, на території аеродрому дійсно облаштовані земельні ділянки під городництво. Ними упродовж багатьох років користувалися пенсіонери Міністерства оборони України та члени їхніх родин, що суперечить військовому і земельному законодавствам України.

Ще на початку 90-х років, у зв’язку з тяжким матеріальним становищем військовослужбовців, керівництво військових частин авіагарнізону дозволило військовослужбовцям та їхнім родинам тимчасово користуватися землею, яка відноситься до державної власності і закріплена за військовими частинами на праві оперативного управління. Документи щодо надання дозволу фізичним особам обробляти дані земельні ділянки відсутні.

При цьому Сергій Іващено наголосив, що у зв’язку з військовими діями на Сході України, прийнято рішення про оптимізацію структури аеродрому та прилеглої території, де незабаром будуть розміщені військові частини та авіаційна техніка. Тож, зважаючи на питання безпеки, садоводам-городникам заборонили перебувати на території військової частини, що й викликало конфліктну ситуацію.

Втім, за словами Сергія Іващенка, частина ділянок знаходиться на землях Міністерства оборони, які не плануються до використання та можуть бути переданими до власності територіальної громади міста. Рішення з цього питання має прийняти Міністерство оборони України.

Петро Ворона оглянув територію військової частини, побував у місцях розташування городів та потому зустрівся з громадянами.

Як варіант розв’язання конфліктної ситуації, голова обласної ради запропонував військовим пенсіонерам та членам їхніх родин отримати земельні ділянки за межами військової частини та пообіцяв порушити відповідне клопотання перед міською радою. Разом із тим, Петро Ворона звернеться до Міністра оборони України Степана Полторака з проханням, у порядку виключення, дозволити ветеранам Збройних сил України та членам їхніх родин ще один рік користуватися земельними ділянками на території аеродрому.

Ця пропозиція громадськістю була схвалена.

Також Петро Ворона зустрівся з групою мешканців вул. Рибальська, які самовільно користувалися земельними ділянками, що також знаходяться на землях Міністерства оборони України, але за територією аеродрому. Голова обласної ради порадив громадянам створити садово-городній кооператив. Він запевнив, що сприятиме передачі відповідних земель у власність територіальної громади міста Полтави та виділення земельних ділянок на законних підставах полтавцям.