У полі зору депутатів – питання охорони здоров’я

e-mail Друк PDF

15 квітня на базі Полтавської обласної станції переливання крові, яка відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області, відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я.

У засіданні, яке вів голова комісії Михайло Виноград, взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

На початку засідання комісія погодила продовження терміну дії трудових контрактів із керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області: директором комунального вищого навчального закладу І рівня акредитації Полтавської обласної ради «Лубенське медичне училище» Аллою Кузьменко, директором комунального вищого навчального закладу І рівня акредитації Полтавської обласної ради «Кременчуцький медичний коледж» імені В.І.Литвиненка Світланою Малик, головним лікарем Кременчуцької обласної станції переливання крові Світланою Каплатою, головним лікарем Великосорочинського обласного кістково-туберкульозного санаторію Валентиною Супрунець, директором комунального вищого навчального закладу І рівня акредитації Полтавської обласної ради «Полтавський базовий медичний коледж» Юрієм Мастеровим, головним лікарем Полтавської обласної станції переливання крові Володимиром Рудіковим, головним лікарем Кременчуцького обласного спеціалізованого будинку дитини Полтавської обласної ради Лідією Пересунько, головним лікарем Полтавського обласного центру здоров’я Ніною Дурдикулієвою, головним лікарем Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева Олегом Погорілком, головним лікарем Полтавського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру Володимиром Каменєвим, головним лікарем комунального підприємства - амбулаторії анонімного лікування з наркології Юрієм Лобановим, головним лікарем Полтавського обласного наркологічного диспансеру Ігорем Мацицьким.

Про стан надання медичної допомоги пораненим та постраждалим учасникам АТО поінформував директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. За станом на 14 квітня на території області надано медичну допомогу 736 військовослужбовцям, які отримали вогнепальні поранення, мінно-вибухові травми, інші ушкодження, захворювання. Медичне обстеження бійців на діагностичному обладнанні та лабораторні дослідження проводилися безкоштовно. До підвідомчих закладів в області за медичною допомогою звернулися 190 учасників АТО, з них 151 госпіталізовано, 39 надано амбулаторну допомогу. Із 832 демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО 159 потребують медичної допомоги, 110 проходять медичне обстеження та стаціонарне лікування, 208 отримують психологічну допомогу. Майже половина демобілізованих виявили бажання оздоровитися у санаторно-курортних закладах.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

Комісія розглянула та підтримала проекти обласної Програми забезпечення санітарним автотранспортом центральних районних лікарень, міських лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, об’єднаного автогосподарства закладів та установ охорони здоров’я Полтавської області на 2015-2017 роки; обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки - та рекомендували внести їх на розгляд сесії обласної ради.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію про виконання рекомендацій спільного засідання постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та з питань соціального захисту населення від 4.07.2014 р. «Про досвід надання хоспісної допомоги в Оржицькому районі та його запровадження в області». Йшлося про створення 142 паліативних ліжок в обласних лікарняних закладах.

Потому депутати розглянули стан роботи служби донорства в області та перспективи її розвитку. За інформацією Віктора Лисака, в області функціонують три обласні станції переливання крові, три лікарні заготовляють кров, працює 16 відділень переливання крові. Здійснюється контроль якості донорської крові та її компонентів, проводяться заходи з інфекційної безпеки, пропагується донорський рух.

Як наголосив Віктор Лисак, на сьогодні лікувальні заклади в повному обсязі забезпечені якісними та інфекційно безпечними компонентами крові. Заготівля та використання крові проводиться раціонально згідно із заявками лікувально-профілактичних закладів.

У контексті даного питання члени постійної комісії та запрошені оглянули матеріальну базу обласної станції переливання крові, поспілкувалися з медичними працівниками та донорами.

У ході засіданні було розглянуто ряд звернень.

Зокрема, депутати підтримали звернення до обласної ради Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо виділення з обласного бюджету майже 158 млн. грн. для забезпечення невідкладних проблем у галузі охорони здоров’я – технічного обслуговування медичного обладнання в обласному клінічному онкологічному диспансері, проведення капітального ремонту та реконструкції обласного клінічного кардіологічного диспансеру, капітального ремонту харчоблоку обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського, ремонтних робіт відділення променевої терапії обласного клінічного онкологічного диспансеру, капітального ремонту в обласній клінічні психіатричній лікарні ім. О.Ф.Мальцева, придбання автотранспорту, медичного устаткування і обладнання, лікарських засобів. Також знайшла підтримку у депутатів пропозиція Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації про виділення 390 тис. грн. для виведення із аварійного стану будівлі диспансерного відділення Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру.

Звернення депутата обласної ради Шкарбана А.М. щодо складної ситуації з відпуском лікарських засобів за кошти державного та місцевих бюджетів та відповідь директора обласного комунального підприємства «Полтавафарм» Наталії Стецюк щодо можливого врегулювання даної проблеми на рівні Міністерства охорони здоров’я України взяті до відома.

Депутати також заслухали та взяли до відома звернення Громадської ради при обласній раді щодо протидії корупції на території Полтавської області, а також запобігання та виявлення зловживання службовим становищем у сфері охорони здоров’я в Полтавській області, яке оприлюднив громадський активіст Ігор Головатий; звернення Благодійної організації «Чорнобильська Лікарняна Каса» щодо забезпечення підтримки благодійним програмам, орієнтованим на підтримку громадян, які проживають на території Полтавщини та мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.