Депутати розглянули земельні питання

e-mail Друк PDF

21 квітня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова Козельщинскої районної ради Юрій Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники громадськості.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію заступника начальника відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції в області Ірини Пінчук про стан державної реєстрації права оренди земельних часток (паїв) сільськогосподарськими підприємствами області. За станом на 1 квітня 2015 року органами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції в області зареєстровано 93677 прав оренди земельних ділянок. Порівняно з 2013 роком кількість зареєстрованих прав оренди зросла у понад 4 рази. Як зазначила доповідач, на сьогодні забезпечено попит аграріїв у реєстрації права оренди земель сільськогосподарського призначення.

Обговорюючи питання, депутати звернули увагу, що вартість реєстрації права оренди земель сільськогосподарського призначення у нотаріуса у декілька разів перевищує вартість відповідної послуги в органах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Наразі Головному управлінню юстиції в області рекомендовано надати розцінки вартості реєстрації права оренди земель сільськогосподарського призначення у нотаріусів.

Про стан виплати орендної плати за використання земель власникам земельних часток (паїв) за 2014 рік поінформував виконуючий обов'язки начальника Головного управління Держземагентства в області Костянтин Кухаров. Зокрема, було наголошено, що у 2014 році середній показник орендної плати за використання земель власників земельних часток (паїв) в області становив 1119 грн. за 1 га рільних земель, або 4,9 відсотки визначеної вартості земельної частки (паю)., що більше на 110 грн., ніж у 2013 році. Власниками земельних часток (паїв) укладено у нинішньому році майже 300 тис. договорів оренди з сільськогосподарськими підприємствами, власники отримали 1,265 млрд. грн.

Цю інформацію депутати взяли до відома.

Відповідно до порядку денного, комісія розглянула та погодила проекти рішень двадцять восьмої сесії обласної ради: «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, відведених для земель промисловості ТОВ «Єристівський ГЗК» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами на території Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська Полтавської області (для розміщення каналу гідрозахисту №3)»; «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, відведених для земель промисловості ТОВ «Єристівський ГЗК» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами на території Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська Полтавської області (для прокладання та експлуатації лінії електропередач ПЛ 154 кВ, автодороги для її обслуговування та лінії оптико-волоконного зв’язку)».

Комісія підтримала звернення депутатського корпусу Козельщинської районної ради щодо необхідності ліквідації непрозорих і корупційних схем при виділенні Головним управлінням Держземагентства в області земельних ділянок сільськогосподарського призначення (виділення земельної ділянки колишньої біофабрики).

У контексті питання про клопотання Павлівської сільської ради Машівського району щодо законності укладення та реєстрації договору оренди земельної ділянки між Головним управлінням Держземагентства у Полтавській області і громадянином Руденком Віталієм Михайловичем, яка розміщена на території Павлівської сільської ради, Головному управлінню держземагенгства рекомендовано у подальшому враховувати думку органів місцевого самоврядування при укладенні договорів оренди земельних ділянок.

У ході засідання комісія розглянула питання про підтримку обласної програми сільськогосподарської дорадчої діяльності та рекомендувала Департаменту фінансів облдержадміністрації виділити 300 тис. грн.. на розвиток сільськогосподарської дорадчої діяльності в області.

Депутати схвалили відзначення 150–річчя Полтавського товариства сільського господарства, розглянули та взяли до відома відповідь Міністерства аграрної політики та продовольства України на звернення депутатів Полтавської обласної ради щодо внесення змін до діючого законодавства України.

Питання розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для експлуатації та обслуговування цілісного майнового комплексу та гаражів по вул. Перемоги, 34 у м. Кременчуці ТОВ «Кременчуцька міська друкарня» та про реалізацію обласною радою функцій власника щодо земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна спільної власності територіальних громад області, було направлено на доопрацювання.