Спільне засідання керівного комітету та робочої групи з розробки проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні»

e-mail Друк PDF

22 квітня за участі голови обласної ради Петра Ворони та заступника голови обласної ради Володимира Микійчука відбулося спільне засідання керівного комітету та робочої групи з розробки проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», на якому розглянуто проект Плану реалізації Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2015-2017 роки.

Виступаючи перед учасниками засідання Петро Ворона наголосив на важливості стратегічного регіонального розвитку, назвавши великим позитивом його планування на основі проектних підходів.

Голова обласної ради зазначив, що Полтавщина має відповідний досвід роботи у контексті щорічного проведення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Українсько-швейцарського проекту DESPRO та проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Окрім цього, має місце активність громад, їхнє бажання спільно з органами місцевого самоврядування вирішувати питання розвитку територій.

На сьогодні до проекту Плану реалізації стратегії включено 69 ідей проектів, більшість із яких стосуються програм: «Підвищення ефективності використання економічного потенціалу регіону» та «Розвиток людського капіталу». Серед напрямків, за якими розроблено проекти, - «Створення ефективної системи самоврядування та соціальної активності населення», «Розвиток інноваційного та конкурентного виробничого сектору», «Зміцнення малого та середнього підприємництва», «Реалізація туристичного потенціалу регіону», «Покращення здоров’я та продовження тривалості активного періоду життя людини», «Забезпечення енергобезпеки, формування енергоефективних громадського, аграрного та промислового секторів», «Збільшення доходів домогосподарств у сільській місцевості».

Перед учасниками зібрання виступили заступник керівника групи експертів проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Юрій Третяк та експерт проекту Анатолій Ткачук.