Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення

e-mail Друк PDF

22 квітня під головуванням Анатолія Олійника відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, в якому взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

Відповідно до порядку денного засідання депутати заслухали інформацію про хід виконання рішення 27 позачергової сесії обласної ради «Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки» в частині надання соціального супроводу, оздоровлення і санаторного лікування учасників антитерористичної операції, які підлягають весняній демобілізації.

За інформацією директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, станом на сьогодні, за даними обласного військового комісаріату, демобілізовано 1444 особи, із них 982 демобілізовані військовослужбовці проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції.

Із метою комплексного вирішення питань соціального супроводження демобілізованих військовослужбовців,які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, змінами до програми передбачено забезпечення підтримки демобілізованим військовослужбовцям, організація відпочинку, надання допомоги в працевлаштуванні та професійній реабілітації, забезпечення медичної допомоги та психологічної підтримки.

Людмила Корнієнко зазначила, що особливо актуальним є питання встановлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції. На державному рівні це питання врегульовано через забезпечення надання державних соціальних гарантій відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

На сьогоднішній день до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, включено 12 інвалідів війни та 173 учасники бойових дій із числа осіб, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Статус „члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни” встановлено 55 сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців, смерть яких пов’язана з проведенням антитерористичної операції (133 членам сімей). Усі сім’ї загиблих військовослужбовців взято під соціальний супровід.

Під час встановлення статусів „інваліда війни”, „учасника бойових дій” та „члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни” ці військовослужбовці та члени їх сімей набудуть право відповідно на 100-відсоткову, 75-відсоткову та 50-відсоткову знижку з оплати житлово-комунальних послуг (у межах соціальних нормативів), з придбання твердого палива та скрапленого газу, 50-відсоткову знижку з оплати за послуги зв’язку. Крім того, учасникам бойових дій та інвалідам війни передбачено пільги на проїзд відповідно до статей 12, 13, 15 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Як доповіла Людмила Конієнко, міськими та районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюються обстеження сімей демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції. Згідно з „соціальним паспортом” визначаються основні потреби та проблемні питання сімей. Станом на сьогодні обстежено 696 сімей. Основними питаннями, які потребують невідкладного вирішення, є: надання медичної допомоги; працевлаштування демобілізованих військовослужбовців, що брали участь в антитерористичній операції; оформлення соціальних державних допомог; соціально-психологічна допомога.

Для вирішення питання щодо оздоровлення демобілізованих військовослужбовців та членів їх сімей рішенням двадцять сьомої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 10.03.2015 затверджено Порядок організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) демобілізованих військовослужбовців, які проходили службу в районах проведення антитерористичної операції, та членів їх сімей (дружина (чоловік), неповнолітні діти) в 2015 році.

Під час обстеження виявлено 407 демобілізованих військовослужбовців та 344 члени їх сімей, які потребують оздоровлення в санаторно-курортних закладах. За  рахунок коштів обласного бюджету на ці заходи спрямовано 2,8 млн. грн.

Депутати прийняли до відома дану інформацію та підтримали пропозицію Петра Ворони рекомендувати Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з представниками громадськості опрацювати питання щодо надання допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, по оформленню документів на отримання земельних ділянок.

Члени комісії також підтримали внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки, метою яких є підтримка членів сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь у АТО, поранених військовослужбовців, а також членів сімей осіб, які беруть участь у АТО в районах її проведення, та поліпшення їх матеріального становища. На відповідні заходи додатково передбачається з обласного бюджету 2 млн. грн.

У ході засідання депутати також схвалили питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2015 рік в частині соціального захисту населення, прийняли до відома звіт директора Токарівського психоневрологічного інтернату Барвінка Леоніда Петровича та погодили продовження терміну дії трудового контракту з ним строком на 3 роки, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.