Депутати розглянули виконання Регіональної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства області

e-mail Друк PDF

23 квітня депутати обласної розглянули ряд питань функціонування житлово-комунального господарства області.

У засіданні, яке вів голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Степан Бульба, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, представники громадських організацій.

Першим депутати розглянули питання про обласну Програму впровадження в області ІІІ фази Українсько-швейцарського проекту DESPRO, метою якої є водозабезпечення сільських населених пунктів області. Інформував начальник управління розвитку підприємництва та економічних реформ Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Роман Голубенко. За його словами, впровадження Програми дасть змогу 9 тисячам сільських мешканців Полтавщини отримати якісне водопостачання. Загальна вартість Програми становить 12 млн. грн., з них понад 5млн. грн. – грант, решта – кошти громадян та місцевих бюджетів.

Проект цієї Програми депутати підтримали.

Про підсумки виконання Регіональної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011 -2014 роки та обласного плану створення ОСББ доповів директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков. На виконання заходів Програми із різних джерел залучено понад 96 млн. грн.., у тому числі з місцевих бюджетів 27,6 млн. грн.. коштів підприємств – 68,2 млн. грн., з держбюджету – 0,33 млн. грн. Ці фінансові ресурси спрямовано на технічне переоснащення підприємств житлово-комунального господарства, ремонт житлового фонду, заходи з енергозбереження тощо. Як наголосив Олександр Тонков, Програма реалізована частково, зважаючи на наявні фінансові можливості.

Щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, то на сьогодні в області функціонують 407 ОСББ, що обслуговують 500 багатоквартирних будинків. Також працюють 227 житлово-будівельних кооперативів. У 2014 році створено 26 ОСББ. Лідирує у створенні ОСББ Кременчук.

В обговоренні питання взяли участь депутати: Тамара Дорохіна, Віктор Животенко, Сергій Тягло, Олександр Олексенко, Олег Романчук, громадські активісти Лідія Шаргородська. Олег Тертишний, Костянтин Волков.

Наразі дану інформацію депутати взяли до відома, відмітивши при цьому недостатнє фінансування Регіональної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011 -2014 роки з державного та місцевих бюджетів і, як наслідок, невиконання її завдань.

Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації запропоновано розробити проект Концепції розвитку житлово-комунального господарства області; перспективний план розвитку об’єктів ЖКГ; проект обласної Програми створення конкурентного середовища на ринку надання житлово-комунальних послуг. Основними завданнями депутати та представники громадськості визначили покращення надання послуг населенню та розширення мережі додаткових послуг, запровадження енергозберігаючих технологій, зміцнення матеріально-технічної бази ЖКГ, реформування системи утримання житлового фонду, пошук (спільно з органами місцевого самоврядування) нових форм і методів щодо створення в області ОСББ.

Потому депутати заслухали та взяли до відома інформацію керівників обласних комунальних виробничих підприємств теплового господарства про підсумки опалювального сезону 2014-2015 року. Степан Бульба акцентував увагу Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації на доцільності вивчення, узагальнення та поширення кращого досвіду роботи підприємств теплопостачання.

У контексті питання про зміни в тарифах на житлово-комунальні послуги депутати Сергій Тягло та Олег Романчук порушили проблему здійснення контролю за якістю газу, який подається в оселі громадян та на підприємства теплопостачання.

Також у ході зібрання депутати розглянули річні звіти керівників підприємств житлово-комунального господарства щодо виконання показників ефективності використання майна і прибутку; підтримали Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України проти підвищення тарифів на газ, теплову, електричну енергію та комунальні послуги, ініційоване депутатом обласної ради Олександром Масенком; зміни до Регламенту Полтавської обласної ради.