Опрацьовано проекти рішень чергової сесії

e-mail Друк PDF

23 квітня постійна комісія обласної ради з питань бюджету та управління майном розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного двадцять восьмої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Валерій Пархоменко, взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Відповідно до порядку денного комісія розглянула розподіл коштів обласного бюджету за рахунок вільного залишку станом на 1 січня 2015 року.

За інформацією директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки, на галузь «охорона здоров'я» спрямовується - 8 млн. грн., «соціальний захист» - 2,8 млн. грн., на реалізацію комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки - 2,9 млн. грн., на заходи щодо підтримки обласного комунального підприємства „Аеропорт – Полтава” на 2015 – 2016 роки та погашенню заборгованості з виплати заробітної плати – 1,6 млн. грн. та ін..

Члени комісії підтримали даний розподіл та рекомендували додатково спрямувати з обласного бюджету 2,3 млн. грн. на виплату одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій та інвалідам війни, яким надано відповідний статус за участь у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та  980 тис. грн. на придбання пральних машин для потреб будинків-інтернатів.

У ході засідання комісія також розглянула питання про внесення змін та доповнень до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів, затвердженого рішенням двадцять сьомої сесії обласної ради п’ятого скликання від 23 червня 2010 року.

Проект рішення розроблено з метою запровадження прозорої процедури конкурсного відбору на перше заміщення вакантних посад керівників комунальних підприємств (установ, організацій, закладів) та впорядкування оплати праці керівників підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, забезпечення залежності її розмірів від складності виконання обов’язків та результатів виробничо-фінансової діяльності підприємств.

Після детального обговорення комісія рекомендувала управлінню майном обласної ради відповідний проект рішення доопрацювати в юридичній площині та внести на розгляд сесії обласної ради.

Депутати також проаналізували матеріали щодо погодження отримання підприємствами без проведення аукціонів спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних мінеральних та питних вод; нафтогазоносних надр. Враховуючи висновки Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації, виконання договірних зобов’язань підприємств на фінансування соціальних програм, відповідні проекти рішень було погоджено та рекомендовано внести на розгляд сесії обласної ради.

Блок питань щодо надання погодження Державній службі геології та надр України на продаж спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ нафти, газу природного, конденсату на території області комісія не підтримала.

Після детального обговорення комісія також рекомендувала затвердити на черговій сесії обласної ради перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища  області в 2015 році у сумі 19 млн. грн.

З поміж іншого комісія погодила та рекомендувала внести на розгляд сесії обласної ради слідуючі проекти рішень: про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки, про затвердження нової редакції Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, про обласну цільову Програму впровадження в Полтавській області ІІІ фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2015– 2017 роки, про обласну Програму реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015-2019 роки, про обласну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2015 - 2019 роки, про обласну цільову Програму впровадження в Полтавській області ІІІ фази Швейцарсько-Українського Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO на 2015– 2017 роки.