Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

e-mail Друк PDF

24 квітня під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Серед кола винесених на обговорення питань особливу увагу депутатів викликало питання про стан поводження з відходами в Полтавській області та заходи, які здійснювалися на виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки. За інформацією першого заступника Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуарда Реви, дана програма спрямована на вирішення питань щодо критичної ситуації, пов’язаної з відходами – їх утворенням, накопиченням, зберіганням, переробленням, утилізацією та захороненням, що характеризується подальшим розвитком екологічних загроз. На виконання заходів програми планувалось спрямувати 30 млн. грн. коштів місцевих бюджетів та близько 6 млрд. грн. коштів інвесторів. Але фактично на виконання програми були частково виділені кошти місцевих бюджетів, а інвестор відмовився від реалізації даного проекту. Як наслідок, виконання програми було призупинено.

Як доповів Едуард Рева, на сьогоднішній день Департамент житлово-комунального господарства облдержадміністрації шукає потенційних інвесторів та розпочав співпрацію з проектом Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

По тому розпочалося обговорення, у ході якого депутати піддали гострій критиці виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки. Було звернуто увагу на те, що система роздільного збирання ТПВ в Полтавській області практично відсутня, лише в окремих містах впроваджуються пілотні проекти. У приватному секторі, через відсутність належної системи збирання ТПВ, утворюються сотні дрібних стихійних звалищ. Сфера поводження з твердими побутовими відходами в Полтавській області у достатній мірі не забезпечена сучасним техніко-технологічним обладнанням та екобезпечними технологіями. Через недостатність прогресивних технологій поводження з побутовими відходами та сучасних полігонів для їх захоронення проблема побутових відходів набуває все більшої гостроти.

Відтак комісія рекомендувала облдержадміністрації створити на обласному та місцевих рівнях умови для залучення інвестицій в сфері збору, транспортування та утилізації твердих побутових відходів; сприяти діяльності інвестора, пов'язаної з покращенням інфраструктури збору твердих побутових відходів та організації виробництв їх глибокої переробки; розробити план дій реалізації Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки та розглянути його на наступному засіданні комісії.

Відповідно до порядку денного комісія розглянула питання “Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2015 році”. Як доповів директор Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області сформований на суму 19 млн. грн., у тому числі на проведення заходів: з охорони і раціонального використання водних ресурсів – 12, 9 млн. грн., з зберігання відходів виробництва і побутових відходів – 2,2 млн. грн., із збереження природно-заповідного фонду - 709 тис. грн., з охорони і раціонального використання земель – 2,9 млн. грн.

З урахуванням запропонованих депутатами та представниками громадськості доповнень комісія погодила даний проект рішення та рекомендувала профільному Департаменту внести його на розгляд чергової сесії обласної ради.

З поміж іншого комісія також розглянула та підтримала план дій з розробки регіональної Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки на 2016-2020 роки та обласної Програми розвитку мисливського господарства Полтавської області на 2016-2020 роки.