Депутати схвалили проект обласної Програми запобігання корупції

e-mail Друк PDF

24 квітня під головуванням Михайла Кривошея відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, представники громадськості.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули та підтримали проекти рішень «Про внесення змін до регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2015 рік, затвердженої рішенням двадцять сьомої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 10 березня 2015 року», «Про внесення змін та доповнень до Регламенту Полтавської обласної ради шостого скликання».

У контексті розгляду проекту рішення «Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів, затвердженого рішенням двадцять сьомої сесії Полтавської обласної ради п’ятого скликання від 23 червня 2010 року, комісія рекомендувала управлінню майном обласної ради заборонити керівникам суб’єктів господарювання списувати основні засоби без дозволу управління майном обласної ради.

Потому комісія розглянула проект обласної Програми запобігання корупції на 2015-2016 роки, який представив заступник начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Андрій Логвиненко. Програма передбачає заходи із реформування системи державного управління та адміністративних процедур, зменшення адміністративного тиску на підприємців, запобігання тіньової економіки забезпечення доброчесності на публічній службі та службі в органах місцевого самоврядування, формування громадської підтримки дій влади у запобіганні корупції, профілактичні та просвітницькі заходи та ін. Загальний обсяг фінансових ресурсів на виконання Програми (кошти не бюджетних джерел) становить 88 тис. грн.

Проект цієї Програми депутати схвалили та рекомендували облдержадміністрації внести його на розгляд сесії обласної ради.

У ході засідання також було розглянуто колективну заяву громадян Марії Кузнецової та Юрія Ткалича щодо зволікання із провадженням кримінальної справи щодо нанесення їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів міста Полтави. Наразі ухвалено рекомендувати прокурору області та начальнику Управління УМВС в області взяти розслідування даної справи під особистий контроль, а також звернути увагу на проведення відповідної виховної роботи з особистим складом органів внутрішніх справ області.