У Всесвітній день книг говорили про проблеми галузі

e-mail Друк PDF

23 квітня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка та заступника голови обласної ради Володимира Микійчука провів голова постійної комісії Микола Ганнущенко. У зібранні взяли участь керівники дотичних до обговорюваної проблематики структурних підрозділів облдержадміністрації, установ, комунальних підприємств видавничо-поліграфічної галузі, книгорозповсюдження й інформаційної сфери, редактори ряду центральних і місцевих видань, представники громадськості та ЗМІ.

Проаналізовано звітність щодо виконання умов контрактів та показників ефективності використання майна і прибутку, а також майнового стану названих вище підприємств за 2014 рік. Зокрема, констатовано, що суб’єкти видавничо-поліграфічної галузі, які підпорядковані Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, а їх 5 - видавництва «Гадяч», «Кобеляки», «Лубни», «Поліграфсервіс» (м. Глобине) та «Полтавський літератор» за 2014 рік забезпечили випуск друкованої продукції на суму 2 млн 775,3 тис. грн, що на 29,3 % більше, ніж за 2013 рік.

Незважаючи на складність економічної ситуації, комунальні підприємства, щоб залишитись на ринку поліграфічних послуг, розширюють асортимент друкованих видань, виконують поліграфічні роботи за кооперацією, надають послуги населенню, видають книги та освоюють нові види кольорової продукції, етикеток та упаковки.

У 2014 році комунальними поліграфічними підприємствами області випущено 3,13 млн примірників газет, що на 25,8 % більше ніж торік. На рівні 2013 року залишився випуск кольорової продукції. Разом із тим, на 7,4 % зменшилися обсяги випуску бланкової продукції та на 18,8 % - обсяг випуску книжково-журнальної продукції.

За 2014 рік у комунальних видавництвах області вийшло 70 назв книг загальним накладом 18,415 тис. прим. (у 2013 році було видано 82 назви книг загальним накладом 18,875 тис. прим.).

На жаль, на сьогодні розвиток книговидання стримує досить повільне впровадження нової техніки. Підприємства не в змозі придбати нове обладнання за власний рахунок, допомога ж від засновника не надходить через обмежені можливості обласного бюджету. Одним з основних стримуючих чинників збільшення обсягів виробництва, а відповідно і зростання прибутку підприємств у 2014 році було систематичне неперерахування коштів за виготовлену продукцію з рахунків державного казначейства, що призводило до розірвань раніше укладених договорів та втрати постійних клієнтів. Потерпають комунальні суб’єкти господарювання й від неспроможності сплачувати за оренду приміщень, комунальні послуги. Це стосується й комунального книжкового магазину «Планета» - діяльність, рівень кадрового забезпечення та суспільної значущості разом із видавництвом «Полтавський літератор» вирішено до 1 червня комплексно проаналізувати у контексті виконання статутних цілей і завдань. Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації спільно з Управлінням майном обласної ради рекомендовано здійснювати системний моніторинг стану справ на підвідомчих комунальних підприємствах з метою своєчасного надання їм необхідної практичної допомоги, у т.ч. – з виїздом на місця.

Про діяльність ОДТРК “Лтава” у процесі реалізації Закону України “Про суспільне телебачення та радіомовлення України” присутніх поінформував генеральний директор телерадіокомпанії Євген Лопушинський.

Депутати обласної ради Володимир Козуб, Валентина Петрова, Микола Перепелиця, Михайло Стеценко, Ігор Супруненко, голова однопрофільної комісії Громадської ради при обласній раді Віктор Кикоть, представники громадськості Володимир Дащенко, Олександр Лещенко та Олег Подгорний задали питання й висловили власні думки як з цього питання, так і з інших, які висвітлив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Артем Бабак. Обговорено, зокрема, стан функціонування і вдосконалення системи інформування громадськості щодо діяльності органів влади області, у т.ч. у соціальних Інтернет мережах, а також, проблематику комунального сегменту міських і районних інформаційних просторів, забезпечення інформаційної безпеки на місцях.

Узято до уваги й критику на адресу облдержадміністрації щодо незадовільного, з його погляду, реагування на пропозиції громадськості, що висловив голова обласної організації ВГО «Товариство українських офіцерів» Олексій Шаманенко. Утім присутні активісти погодилися з тим, що обласна рада вжила належних у межах компетенції заходів на підтримку названих ініціатив, а ефективніше ці питання з’ясовувати безпосередньо із керівництвом облдержадміністрації у форматі Громадської ради при ОДА.

Грунтовна і активна дискусія відбулася навколо технічних питань супроводу та деяких редакційних правок проекту рішення двадцять восьмої сесії обласної ради, яким пропонується внести зміни до Регламенту вищого представницького органу краю.

У сухому залишку всі члени комісії та присутні представники громадськості одностайно підтримали і рекомендували сесії ухвалити відповідне рішення, проект якого у спільній із громадськістю редакції постійної комісії ще від 19 лютого п.р. наводимо нижче.

 

Проект

Про внесення змін та доповнень до Регламенту

Полтавської обласної ради шостого скликання

Враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, пропозиції громадськості та керуючись статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статтею 108 Регламенту Полтавської обласної ради,

ОБЛАСНА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Внести до Регламенту Полтавської обласної ради шостого скликання, затвердженого рішенням другої позачергової сесії обласної ради від 28 грудня 2010 року, наступні зміни та доповнення:

- Статтю 28 доповнити частиною 4 такого змісту: «Після формування порядку денного, представникам громадських об'єднань надається час (до 15 хвилин) для виголошення звернень, заяв тощо винятково із суспільно значущих питань, які не потребують прийняття рішень (окрім процедурних). Кожен із таких виступів не повинен перевищувати 3-х хвилин. Клопотання про надання слова для виступу, за пред’явленням документу, що посвідчує особу та приналежність до громадського об’єднання, подається не пізніше як за один день до дати проведення сесії у виконавчий апарат обласної ради в письмовій формі на ім’я голови обласної ради. На пленарному засіданні ради промовець не повинен вживати образливі висловлювання, закликати до незаконних і насильницьких дій, використовувати у своїх виступах недостовірні або неперевірені відомості».

- Частину 1 статті 99 викласти у такій редакції: «Депутатський запит може бути внесений депутатом обласної ради, групою депутатів заздалегідь або на пленарному засіданні ради у письмовій формі. Питання про депутатські запити депутатів обласної ради включається до порядку денного пленарного засідання сесії – першим.

 

2. Відповідальність за реалізацію рішення покласти на виконавчий апарат обласної ради (Дудка І.А.), контроль за його виконанням - на постійну комісію обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери (Ганнущенко М.М.).