"Змагаймося за нове життя!"

e-mail Друк PDF

25 квітня голова обласної ради Петро Ворона та народний депутат України, президент Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Віталій Курило взяли участь у І (ХІ) Регіональному конкурсі «Змагаймось за нове життя!», присвячений видатній українській літераторці Лесі Українці.

Конкурс, який 10 років проводився в Криму, знайшов нову домівку. Нею стала громадська організація Педагогічний центр «Академія» у Полтаві, що разом із головним засновником та координатором Захаровою Тетяною Миколаївною, заслуженим вчителем України, здійснили його на теренах Полтавщини. Всього за півтора місяці цей конкурс знайшов своїх учасників у всіх шести оголошених номінаціях.

25 квітня відбулося урочисте відкриття та всі очні тури конкурсу. За цей час у приміщенні ПУЕТу, що так гостинно прийняв цей новий для нашого міста конкурс, цвіли вишиванки, лунали пісні на слова великої поетеси, чувся голос сопілки, з-під пензля юних митців з’являлися нові дивовижні образи. Лунало майстерне читання поезій Лесі у виконанні учасників від 1-го до 11-го класів та студентів. Конкурс згуртував навколо імені Лесі талановиту учнівську та студентську молодь нашого міста й області, а також із Київщини, Луганщини, Донеччини, Криму. Працювала й онлайн-секція конкурсу.

Дух творчості, дружби й добра став головною ознакою цього змагання. Це і невипадково, адже сама постать великої українки є прикладом для наслідування в умінні любити цей світ, свою рідну землю й ділом боротися за нове життя, утверджуючи насамперед духовні цінності!

Потому Петра Ворона, Віталій Курило та Олексій Нестуля обговорили можливості переведення деяких спеціальностей Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на базу ВНЗ Укоопспілки «Полтавського університету економіки та торгівлі».