ПІШОВ ІЗ ЖИТТЯ ЙОСИП ДАВИДОВИЧ ГОФМАН

e-mail Друк PDF

Обласна рада глибоко сумує з приводу відходу за межу Вічності

шанованого полтавця, фронтовика, полковника у відставці

Йосипа Давидовича ГОФМАНА,

який досі був останнім у світі серед живих учасників і свідків Нюрнбергського процесу як колишній особистий охоронець головного обвинувача від СРСР Романа Руденка.

Війна застала Йосипа Гофмана п'ятнадцятирічним юнаком у місті Миколаєві, а вже у 1942 році він пішов добровольцем на фронт. Почавши з боїв за рідну Україну, згодом, сержант Гофман дійшов до Берліна командиром взводу розвідки стрілецького полку. А далі опинився в епіцентрі подій, за якими стежив тоді увесь світ – Міжнародного трибуналу над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини, винуватцями у злочинах проти людства.

Після війни Йосип Давидович успішно закінчив військово-політичні училище та академію, 35 років віддав службі у Збройних Силах. Вийшов у відставку у званні полковника.

 

Багатий життєвий і військовий досвід, чудова пам'ять на імена і події, спостережливість розвідника, аналітичне мислення та неабиякі творчі дарування дозволили Йосипу Давидовичу плідно опанувати літературну діяльність.

З-під його пера вийшли книги "Жива історія", "Про минуле в ім’я майбутнього", "Життя – не іменник, а дієслово", а також, головна його книга „Нюрнберг застерігає”, яка відома у багатьох країнах світу.

Не зважаючи на свій поважний вік, Йосип Давидович брав активну участь у суспільному житті. Він був бажаним гостем у школах, вишах, учасником багатьох всеукраїнських і міжнародних конференцій, присвячених історії Другої світової війни. У світлі новітніх подій – неодноразово засуджував агресію Росії щодо України.

Вічна пам’ять Ветерану!