Звіт голови Полтавської обласної ради Ворони П.В за свою діяльність з лютого 2014 року по квітень 2015 року на двадцять восьмій сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

Шановні колеги!

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачається щорічний звіт голови обласної ради.

Узагальнена інформація про роботу обласної ради за період з лютого 2014 року по квітень 2015 року була надіслана депутатам як базовий матеріал для звітів перед виборцями.

Дозвольте інформувати вас про діяльність обласної ради з часу перемоги Революції гідності, зосередившись на основних моментах нашої спільної роботи.

Рік і два місяці минуло з того дня, коли ви довірили мені посаду голови обласної ради. Час був і залишається складним. Військова агресія проти України Російської Федерації, спад промислового виробництва, пов’язаний із зміною кон’юктури на світових товарних ринках, різке зростання курсу іноземної валюти, підвищення цін на товари та послуги – негативно позначилися на соціально-економічному розвитку області, рівні життя населення.

Але незважаючи на це, протягом звітного періоду обласна рада проводила свою роботу послідовно і конструктивно, виходячи із інтересів територіальних громад області та визначених пріоритетів.

Було проведено 9 пленарних засідань обласної ради, на яких розглянуто 211 питань. Прийнято чотири програми щодо соціально-економічного та культурного розвитку області, затверджено Стратегію регіонального розвитку Полтавської області до 2020 року.

Основна діяльність обласної ради, як і передбачає чинне законодавство, зосереджена в постійних комісіях. За звітний період проведено 91 засідання, з них – 8 спільних та 5 виїзних. Загалом комісіями розглянуто 779 питань.

На контролі постійних комісій перебувало 59 галузевих програм, затверджених обласною радою. Профільні комісії протягом звітного періоду, у порядку контролю, заслухали хід виконання 29-ти програм. На сьогодні діють 46 обласних програм.

За звітний період відбулося 13 засідань робочих груп із вивчення питань використання надр, охорони довкілля, розвитку промисловості, функціонування житлово-комунального господарства.

Сесії підтримали 14 депутатських запитів до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, а також до керівників правоохоронних структур. В усіх випадках надані роз’яснення та відповіді депутатам та обласній раді.

На сесіях обласної ради за звітний період прийнято 13 звернень до центральних та місцевих органів влади, силових структур. Звернення, переважно, стосувалися внесення змін до чинного законодавства з метою його удосконалення. Зокрема, були прийняті звернення щодо:

• створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного промислового виробництва;

• забезпечення ефективної діяльності аграрного сектору економіки, продовольчої безпеки держави та розвитку сільських територій;

• концентрації екологічного податку на рівні області;

• прискорення отримання суб'єктами господарювання дозвільних документів на проведення робіт на землях водного фонду та вчасного освоєння державних коштів;

• врегулювати питання стосовно спрямування 10 відсотків від загального обсягу плати за користування надрами за видобуті нафту, газ і газовий конденсат до бюджетів розвитку регіонів, на території яких знаходяться виробничі потужності з видобутку вуглеводнів;

• недопущення обмеження постачання електроенергії бюджетоутворюючим промисловим підприємствам.

Та інші.

На прийняті обласною радою звернення з центральних органів влади надійшли відповіді, які були оприлюднені на сайті обласної ради.

Політичними зверненнями обласна рада засвідчила свою державницьку, патріотичну позицію, схвалила європейський вибір України, закликала до збереження національної єдності, захисту цілісності та державного суверенітету України.

Депутати підтримали Звернення Верховної Ради України щодо визнання Російської Федерації державою-агресором.

Шановні колеги!

Минулий рік приніс нам неочікувану агресію з боку східного сусіда.

Обласна рада активно включилася у вирішення питань захисту рідної землі. Було здійснено координацію дій органів влади, силових структур та громадських активістів, створено штаб територіальної оборони, проведено значну роботу по матеріально-технічному забезпеченню батальйону територіальної оборони та санітарної роти.

Обласна рада першою в Україні прийняла регіональну програму «Територіальна оборона» на 2014 рік, згодом – аналогічну програму на 2015 рік. Загалом, у рамках цих програм на підтримку військових частин Збройних сил України, підрозділів силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в яких проходять службу жителі області, з обласного бюджету було виділено 12 млн. грн.

На пропозицію керівництва обласної ради обласним відділенням Української спілки ветеранів Афганістану для надання підтримки учасникам АТО був створений благодійний фонд «Єдність 2014». На благодійні кошти мешканців області – а це близько півмільйона гривень - були придбані запасні частини для автомобілів санітарної роти, радіостанції, антени, GPS навігатори, формений одяг та продукти харчування для військовослужбовців.

В обласній раді був створений сектор з координації роботи по допомозі учасникам АТО. Виконавчий апарат обласної ради координував роботу по матеріальному забезпеченню восьмої окремої санітарної роти та 16 мотопіхотного батальйону 92-ї окремої мотострілкової бригади Збройних сил України, які сформовані на Полтавщині та виконують бойові завдання у зоні АТО.

Мною особисто здійснено 8 волонтерських поїздок у зону бойових дій.

Хотів би висловити вдячність Віктору Вікторовичу Лотоусу, Тетяні Михайлівні Корост, Валерію Іллічу Капленку, Леоніду Федоровичу Куроєдову, Юрію Муратовичу Цомартову та багатьом іншим депутатам обласної ради, які долучилися до питань забезпечення потреб військовослужбовців – учасників АТО, виявили при цьому високу громадянську свідомість та патріотизм.

На двадцять сьомій сесії обласної ради було прийнято рішення про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки, що дало можливість спрямувати у місцеві бюджети субвенцію з обласного бюджету у 2,8 млн. грн. для забезпечення відпочинку та надання оздоровчих послуг демобілізованим учасникам АТО та членам їхніх родин.

Разом із тим, обласна рада рекомендувала міським і районним радам прийняти аналогічні рішення з підтримки демобілізованих.

З метою увічнення пам’яті земляків, які загинули при виконанні військового обов’язку на Сході України, на сайті обласної ради відкрито інформаційну сторінку «Пам’ятаємо загиблих героїв». За розпорядженням голови обласної ради, з погодження президії обласної ради, загиблі у зоні АТО занесені до Книги Пошани обласної ради.

Питання про увічнення на Полтавщині пам’яті загиблих учасників АТО взято на контроль обласною, міськими та районними радами.

Шановні колеги!

Хотів би зупинитися на співпраці обласної ради з громадськими організаціями.

Для забезпечення участі громадськості у вирішенні питань життєдіяльності територіальних громад області було створено Громадську раду при обласній раді, представники якої беруть активну участь у всіх заходах, які проводить обласна рада, висловлюють пропозиції, допомагають депутатам у їхній роботі.

Традиційними є зустрічі з громадськими активістами Полтави, представниками чорнобильських організацій, Української спілки ветеранів Афганістану, обласного Товариства політичних в’язнів та репресованих, обласних організацій ветеранів.

За участі громадськості проведено 7 «круглих столів» з обговорення актуальних проблем життєдіяльності області, а саме:

• розвитку мисливського господарства;

• забезпечення населення скрапленим газом;

• харчування учнів загальноосвітніх шкіл;

• досягнення партнерських домовленостей щодо участі нафтогазовидобувних підприємств у розвитку соціальної інфраструктури сільських населених пунктів;

• надання земельних ділянок учасникам АТО.

Та інші.

Хочу наголосити - депутати завжди готові до конструктивної співпраці з громадськістю на засадах взаємної поваги та толерантності.

За звітний період значно активізувалася робота з особистого прийому громадян. Так, у 2014 році до обласної ради звернулося 1211 громадян (для порівняння, у 2013 році – 224 громадянина) – це більше, ніж у 5 раз!

Всього за звітний період до обласної ради надійшло 1441 звернення.

Здебільшого, заявниками порушені питання соціального захисту, функціонування житлово-комунального господарства, земельних відносин, роботи закладів охорони здоров’я, освіти, культури, охорони правопорядку, боротьби з корупцією.

За звітний період мною особисто прийнято 472 громадян.

Хотів би зазначити, що мешканці віддалених районів і сіл не завжди мають можливість приїхати у Полтаву. Саме тому було поновлено практику виїзних особистих прийомів громадян.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» у виконавчому апараті обласної ради функціонує система, що забезпечує право кожного запитувача на доступ до публічної інформації, отриманої або створеної у процесі реалізації обласної радою її повноважень.

З 24 лютого 2014 року по 27 квітня 2015 року виконавчим апаратом обласної ради отримано та опрацьовано 106 запитів на публічну інформацію.

Усі запити на публічну інформацію задоволені, знаходяться у стадії виконання або переслані розпорядникам інформації для надання відповіді.

Шановні колеги!

Одним з пріоритетних напрямів діяльності обласної ради є підтримка галузі охорони здоров’я. У 2014 році близько 24 млн. грн. з обласного бюджету були додатково спрямовані обласною радою на утримання закладів охорони здоров’я. На ці кошти проведено реконструкцію приміщень лікарняних закладів, придбано медичне обладнання та ліки.

У 2015 році з обласного бюджету на галузь охорони здоров’я додатково виділено 32 млн. 800 тис. грн., які направлені на вирішення невідкладних проблем обласних лікарняних закладів.

Утім, проблеми залишаються. Серед них – завершення будівництва стаціонарного відділення Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру, оновлення автотранспортного парку лікарняних закладів області, поліпшення матеріально-технічної бази станцій переливання крові, забезпечення лікарняних закладів ліками та інші. На їхнє вирішення потрібні значні фінансові ресурси.

Слід відмітити, що стабільне функціонування підприємств житлово-комунального господарства, забезпечення якісних, доступних послуг турбують як споживачів та громадськість, так і депутатський корпус.

За ініціативою громадськості та на рекомендацію постійної комісії з питань житлово-комунального господарства обласна рада створила тимчасову контрольну комісію з питань перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств обласної комунальної власності «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканал».

Відбулося 4 засідання комісії. Депутати, представники громадськості, фахівці Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, управління майном обласної ради, юристи відвідали комунальні підприємства, аналізували їхню фінансово-господарську діяльність, методологію формування тарифів на послуги з тепло-, водопостачання та водовідведення; використання коштів, отриманих від господарської діяльності.

Прийнято рішення про проведення незалежного фінансового аудиту «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканалу».

Делегація у складі депутатів обласної ради та представників громадськості здійснила робочу поїздку у місто Черкаси та ознайомилася досвідом роботи комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» щодо модернізації системи теплопостачання із залученням кредиту Європейського Банку реконструкції та розвитку.

Досвід черкащан є важливим для полтавських теплоенергетиків, які розробили проект «Модернізація системи теплопостачання в м. Полтава». Його реалізація дозволить суттєво скоротити витрати паливно-енергетичних ресурсів за рахунок заміни морально та технічно застарілого обладнання, застосувати новітні системи автоматичного управління виробництвом, транспортуванням і розподіленням теплової енергії, покращити якість та надійність теплового забезпечення споживачів. Підготовлено пакет документів для отримання «Полтаватеплоенерго» кредиту Європейського Банку реконструкції та розвитку.

Актуальним для області залишається розв’язання проблем, пов’язаних з переробкою твердих побутових відходів, впровадження сучасних енергозберігаючих технологій та використання альтернативних джерел опалення. Над цими питаннями працюють депутати, які входять до постійної комісії з питань житлово-комунального господарства.

У полів зору обласної ради продовжують залишатися питання екології та раціонального природокористування.

На виконання Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2014 році з обласного бюджету було виділено 52 млн. грн. Фактично використано 15 млн. 300 тис. грн. Причина невикористання коштів полягає в обмеженні встановлених лімітів технічного субрахунку єдиного казначейського рахунку, а також у затримці та порушенні умов тендерних процедур при закупівлі спецтехніки за державні кошти.

Серед проблемних питань охорони довкілля, що були розглянуті постійною комісією з питань екології та раціонального природокористування - забруднення навколишнього природного середовища ТОВ «Сільські традиції» (територія Біликівської сільської ради Кобеляцького району), ТОВ «Кременчуцька металургійна компанія» (територія Білецьківської сільської ради Кременчуцького району), ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» (територія Демидівської сільської ради Кременчуцького району).

Шановні колеги!

У числі пріоритетів діяльності обласної ради є соціальний захист населення.

Відповідно до обласної Програми надання депутатами обласної ради допомоги малозахищеним громадянам у 2014 році з обласного бюджету було виділено 1 млн. 800 тис. грн. та рівномірно розподілено кожному депутату обласної ради. Всього за 2014 рік використано 1 млн. 786 тис. 935 грн.

Матеріальну допомогу отримали 1174 малозахищених громадян Полтавської області (в основному - на лікування тяжкохворих та інвалідів), у тому числі 423 військовослужбовці батальйону територіальної оборони Полтавщини.

У січні – квітні 2015 року депутатами обласної ради надано допомогу 245-ти громадянам на загальну суму 268 тис. грн.

На виконання заходів Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки у 2014 році було спрямовано 15 млн. 253 тис. грн.

Додатково на цю галузь обласна рада виділила 7 млн. 300 тис. грн. За мільйонами, які виділяються на галузь, стоять конкретні роботи і вирішення реальних проблем. Зокрема:

• обладнано спортивний зал у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті;

• здійснено реконструкцію трансформаторної підстанції Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату;

• реконструйовано будівлі Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці;

• проведено реконструкцію котелень у Вишняківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів, у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті, у Кобеляцькому психоневрологічному будинку-інтернаті;

• реконструкцію системи опалення у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті, з влаштуванням резервної котельні на твердому паливі у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті;

• придбано по два твердопаливних котли для Токарівського, Пирятинського та Грабарівського психоневрологічних будинків-інтернатів.

З метою посилення уваги до питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в рамках «Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки» у 2014 році виділено:

- 1 млн. 378 тис. грн. - на пільгове медичне забезпечення, за рахунок якого здійснюється безкоштовний відпуск ліків по безоплатним рецептам на амбулаторне лікування та безоплатне зубопротезування постраждалих громадян;

- 415 тис. грн. - на виплату одноразової допомоги вдовам померлих ліквідаторів у розмірі 400 грн. на особу.

Ще один пріоритетний напрямок нашої роботи – галузь освіти. За рахунок консолідованих коштів обласного та місцевих бюджетів було проведено капітальний ремонт покрівель у 17 загальноосвітніх школах області.

Всього на ремонт покрівель шкіл використано 3 млн. 850 тис. грн., у тому числі майже 352 тис. грн. - з районних бюджетів.

У зв'язку із відсутністю пропозицій на конкурсних торгах, не були виконані завдання щодо придбання шкільних автобусів, інтерактивних та навчальних комп’ютерних комплексів, навчальних кабінетів. Наразі, залишилися не використаними 13 млн. гривень, виділених обласною радою для розвитку матеріально-технічної бази освітянських закладів.

На виконання завдань регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки проведена реконструкція котельні державного навчального закладу «Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. І.Г. Боровенського» з встановленням сучасних котлів «Колві-600» на загальну суму 980 тис. грн.

У рамках впровадження Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012 – 2016 роки обласна рада виділила 1 млн. 360 тис. грн. на будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям у с. Головач Полтавського району, с. Світлогірське Кобеляцького району, Полтавській державній аграрній академії, Полтавському національному технічному університеті ім. Юрія Кондратюка. Наразі придбано штучне покриття для спортивних майданчиків.

За звітний період приділено значну увагу роботі з молоддю. Мною проведені зустрічі із студентами Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка, Полтавського національного університету ім. В.Г.Короленка, Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С.Макаренка, переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт учнів – членів МАН, старшокласниками Полтавського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості ім. А.С. Макаренка, вихованцями Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, учасниками молодіжного проекту «Школа місцевого і студентського самоврядування «Лідер майбутнього». На часі проведення «Школи молодого депутата».

Відбувся заснований обласною радою щорічний конкурс студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад», в якому взяли участь 43 студенти вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації Полтавського регіону.

Триває плідна співпраця обласної ради з громадськими організаціями Республіки Польща, зокрема з програмою «Навчальні поїздки до Польщі» Конгресу ініціатив Східної Європи та Фундацією Менеджерських Ініціатив міста Любліна, які охоче діляться з полтавцями набутим досвідом демократичних перетворень, проведення реформ.

За сприяння обласної ради відбулися три навчальні поїздка до Польщі студентів полтавських вишів.

У квітні цього року для працівників органів місцевого самоврядування області представники Фундації Менеджерських ініціатив провели тренінг у рамках реалізації проекту «Український самоврядно-громадський стандарт».

Шановні колеги!

Представницькі функції обласної ради ґрунтуються на спільних інтересах територіальних громад області, певним уособленням чого є раціональне і ефективне управління спільним майном. Нагадаю, що в обласній комунальній власності на даний час перебуває 197 об’єктів.

Враховуючи запити місцевих громад та зважаючи на економічну доцільність відбувається процес приймання-передачі майна.

Так, за звітний період здійснено приймання-передачу 63-х об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області на загальну суму у понад 16 млн. грн.

Продовжується робота по упорядкуванню документів на майно спільної власності територіальних громад області.

За станом на 1 квітня 2015 року підприємствами, установами та організаціями виготовлено 362 свідоцтва про право власності на нерухоме майно та 589 правоустановчих документів на землю.

Частина майна спільної власності територіальних громад області передана в оренду, у тому числі за тимчасовими угодами - укладено 275 договорів оренди. За договорами оренди майна за 2014 рік та перший квартал 2015 року отримано коштів у сумі 3 млн. 200 тис. грн, з яких до обласного бюджету перераховано 1 млн. 600 тис. грн.

Разом із тим, у питанні використання майна спільної власності територіальних громад області є певні недоліки. Маю на увазі якість оперативного управління, яке здійснюють структурні підрозділи облдержадміністрації. Так, заборгованість із сплати в обласний бюджет коштів за оренду нежитлових приміщень мають комунальні підприємства «Книжковий магазин «Планета», «Видавництво «Полтавський літератор»; заборгованість із заробітної плати - обласне комунальне підприємство «Аеропорт – Полтава».

Галузевим департаментам та управлінням потрібно з більшою відповідальністю підбирати кандидатури на призначення керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, узгоджувати їх із профільними комісіями. У цьому, вважаю, має сенс пропозиція громадськості щодо призначення керівників на конкурсних засадах. На часі активізація контролю обласної ради за комунальними підприємствами через профільні комісії та регулярні звіти керівників.

За рекомендацією робочої групи по вивченню та аналізу контрактів з керівниками комунальних підприємств області, постійної комісії з питань бюджету та управління майном підготовлено проект рішення сесії обласної ради, що визначає проведення процедури конкурсного відбору, нарахування та виплату премій керівникам підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад області в залежності від складності виконання обов’язків та результатів господарсько-фінансової діяльності підприємств, за обов’язковим погодженням із галузевим департаментом (управлінням) облдержадміністрації та першим заступником (заступником) голови обласної ради відповідно до розподілу обов’язків.

Вважаю, що такий підхід забезпечить ефективне вирішення кадрових питань, дієвий контроль за рівнем оплати праці керівників.

Шановні колеги!

Хотів би зупинитися на питанні боротьби з корупцією. 27 травня 2014 року моїм розпорядженням було створено депутатську робочу групу щодо протидії корупції у Полтавській області.

За звітний період відбулося 4 засідання робочої групи, на яких розглянуто 24 звернення громадян, що стосувалися вимагання неправомірної вигоди, надання переваг при зайнятті вакантних посад близькими родичами, корупціогенних ризиків у діяльності територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, корупційних правопорушень при проведенні перевірок діяльності підприємств, установ та організацій, проведенні конкурсів проектів та програм громадських організацій на фінансування з обласного бюджету.

В обласні раді було організовано «телефон довіри», на який надійшло 10 анонімних звернень, які стосувалися неправомірної торгівлі на вулицях у місті Полтаві, непрозорого проведення конкурсів, не відповідності займаним посадам працівників закладів освіти, порушень, допущених перевізниками.

Усі звернення були розглянуті відповідно до чинного законодавства. Органам виконавчої влади дані доручення та рекомендації до виконання.

Шановні колеги!

Важливим питанням, якому обласна рада приділяє значну увагу, є подальший розвиток нафтогазового комплексу, забезпечення фінансової участі нафтогазовидобувних підприємств у розвитку соціальної інфраструктури територій, на яких проводиться видобуток вуглеводнів.

Відбулася зустріч керівників обласної ради із заступником голови Державної служби геології та надр України Сергієм Радовановим, у ході якої обговорено питання дотримання принципу прозорості у процесі видачі ліцензій на видобування корисних копалин на території Полтавської області.

Обласна рада прийняла Звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства екології та природних ресурсів України про внесення змін до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами щодо усунення можливостей спекулювання при отриманні без проведення аукціону спеціальних дозволів на користування надрами підприємствами з державною часткою власності у статутному капіталі.

Розпорядженням голови обласної ради була створена та працювала робоча група щодо здійснення аналізу рішень обласної ради шостого скликання з питань користування надрами на території Полтавської області.

Був проведений «круглий стіл» та 3 засідання робочої групи за участі представників нафтогазового комплексу, громадськості. Визначена обов’язковість укладення підприємствами соціальних угод безпосередньо з територіальними громадами за місцем користування надрами. Розмір участі становить:

• при геологічному вивченні площ - 9 тис. грн. за 1 кв. кілометр;

• при дослідно-промисловій розробці родовища та видобуванні вуглеводнів - 1,5 відсотки від плати за користування надрами, сплаченої підприємством за попередній податковий період.

Шановні колеги!

Значне місце обласна рада та її керівництво приділяло співпраці з органами місцевого самоврядування Полтавщини.

За звітний період було проведено 8 засідань Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, до складу якої входять керівники обласної, районних рад, міські голови. Розглянуто 34 питання. У тому числі:

• про взаємодію органів місцевого самоврядування та силових структур області;

• про забезпечення розвитку територій;

• про координацію діяльності органів місцевого самоврядування області, громадських та волонтерських організацій щодо надання гуманітарної та іншої допомоги учасникам АТО та тимчасовим переселенцям зі Сходу України.

Та інші. Голова та заступники ради приймав участь у засіданнях координаційних рад районів.

Наше головне, спільне завдання - забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку області, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

Саме тому одним із найбільш важливих питань є підготовка та впровадження на теренах області реформи адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

Обласна рада активно включилася у цю роботу: спільним розпорядженням голови обласної ради та голови облдержадміністрації створено обласний ресурсний центр «Активний розвиток територій», що займатиметься питаннями розвитку місцевого самоврядування через підтримку громадських ініціатив, забезпечить виконання законів України щодо територіальної організації влади, здійснить перспективне планування на місцевому рівні.

Для керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування був проведений семінар щодо впровадження на території області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», за участю директора Інституту розвитку територій, експерта робочої групи «Реанімаційний пакет реформ» по питаннях децентралізації Юрія Ганущака; семінар-тренінг на тему: «Взаємодія органів місцевого самоврядування та ЗМІ з огляду на потреби адміністративно-територіальної реформи», який провів відомий тележурналіст, ведучий програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV Андрій Куликов.

Відбулося засідання експертної ради обласного ресурсного центру, до складу якої увійшли керівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, депутати обласної ради, науковці, представники громадськості.

Питання про виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» розглядалося на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, а також у ході робочих зустрічей керівників обласної ради з головами районних рад, міськими, селищними та сільськими головами. Такі зустрічі відбулися в Глобинському, Оржицькому, Диканському, Решетилівському, Машівському, Зіньківському, полтавському та інших районах.

У ході проведених заходів були напрацьовані конкретні пропозиції щодо проведення реформи, які направлено до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Відповідні пропозиції керівників органів місцевого самоврядування Полтавщини були озвучені мною на засіданні Асоціації районних та обласних рад. Акцентується на добровільному процесі об’єднання територіальних сільських громад.

Сьогодні важливо забезпечити об’єктивне інформування населення про механізм добровільного об’єднання територіальних громад та переваги й загрози, які отримають громади з ухваленням відповідного рішення.

На часі - складання перспективних планів розвитку територій, формування спроможних громад. Переконаний, що процес реформування місцевого самоврядування незворотний, що спільними зусиллями влади і громадськості ми виконаємо поставлені завдання.

Шановні колеги!

Достойне життя полтавців, упорядковані села і міста, якісні комунальні послуги, відремонтовані і працюючі заклади культури та дошкільні установи – ці та інші питання завжди залишатимуться в центрі уваги обласної ради.

Хочу зазначити, що ми намагаємося максимально розширити джерела по залученню коштів на вирішення важливих питань життєдіяльності населених пунктів Полтавщини. Однією з таких можливостей став заснований обласною радою обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

Обласна рада стимулює роботу територіальних громад у питаннях розвитку власної інфраструктури, є каталізатором процесу їхньої активності.

У 2014 році переможцями визнано 30 територіальних громад області. На виконання проектів в обласному бюджеті передбачено 960 тис. грн.

На цю сесію на затвердження обласною радою внесена нова редакція Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області.

В області успішно впроваджуються Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У другій фазі Проекту, яка тривала з 2011 по 2014 рік, реалізовано 54 ініціативи громад загальною вартістю 10 млн. 700 тис. грн., з яких грантова підтримка Проекту склала 4 млн. 200 тис. грн. З обласного бюджету було виділено 2 млн. 200 тис. грн., кошти районних та сільських бюджетів – 3 млн. 700 тис. грн., кошти мешканців – 620 тис. грн.

На сесію для затвердження обласною радою внесено проект обласної цільової Програми впровадження в області ІІІ фази Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2015-2017 роки.

А також проект обласної цільової Програми впровадження в області ІІІ фази Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO на 2015-2017 роки, спрямованої на забезпечення якісною водою жителів сіл і селищ області.

Упевнений, що депутати підтримають ці програми.

Використовуючи ініціативу та участь населення, ми зможемо й надалі поступово вирішувати місцеві проблеми, поліпшувати умови життя наших людей.

Завершуючи звіт, шановне товариство, хочу висловити слова вдячності депутатам обласної ради, особливо головам профільних комісій, керівникам органів місцевого самоврядування всіх рівнів, органів виконавчої влади за взаєморозуміння і взаємодію, активну співпрацю по розв’язанню існуючих проблем.

Сподіваюся, що нас і надалі буде об’єднувати спільна відповідальність перед мешканцями Полтавщини.

Занадто велику ціну наш народ заплатив за державність, щоб ми дозволили собі сповідувати певні політичні та особисті інтереси. В єдності наша сила!

Спасибі за увагу.

Слава Україні!