Перше пленарне засідання двадцять восьмої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

30 квітня відбулося перше пленарне засідання двадцять восьмої сесії обласної ради. Вів засідання голова обласної ради Петро Ворона.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного та районного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

За традицією відбулося нагородження - Петро Ворона та Валерій Головко вручили ордени «За мужність» батькам загиблих військовослужбовців – учасників АТО Євгенія Юденка та Руслана Рущака, якими герої нагороджені посмертно.

Хвилиною мовчання депутати та запрошені вшанували пам’ять Йосипа Гофмана учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни, останнього свідка Нюрнберзького процесу над колишнім керівництвом гітлерівської Німеччини, та всіх полтавців, які загинули відстоюючи рідну землю.

Почесними грамотами обласної ради та цінними подарунками були нагороджені: учасник антитерористичної операції, командир сформованого на Полтавщині мотопіхотного батальйону 92-ї окремої мотострілкової бригади Збройних сил України Іван Петренко; учасник бойових дій в Афганістані, громадський діяч і волонтер Василь Ковальчук.

Голова обласної ради зачитав заяву депутата Віктора Бережного про входження до фракції «Батьківщина» та міжфракційної депутатської групи «Народна Рада» в обласній раді. Також було повідомлено про створення депутатської групи «Народний фронт» (керівник - депутат Юрій Кривошеєв); перейменування депутатської групи «Полтавщина», яка відтепер матиме назву «Рідне місто. Рідний край».

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього 25 додаткових питань, та затвердили регламент роботи сесії.

Потому відбувся розгляд питань порядку денного сесії.

Відповідно до порядку денного, було розглянуто питання про керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області. Зокрема, прийнято рішення про переукладення трудових контрактів із керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області та укладення з новопризначеними керівниками. Пропозицію департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації про продовження трудових контрактів із головним лікарем обласного центру здоров’я Ніною Дурдикулиєвою та головним лікарем обласного наркологічного диспансеру Ігорем Мацицьким депутати не підтримали, зважаючи на заперечення цих кандидатур представниками Громадської ради при обласній раді.

У ході пленарного засідання депутати заслухали та взяли до відома звіт голови обласної ради Петра Ворони про свою діяльність з лютого 2014 року по квітень 2015 року; інформацію начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області Олега Беха про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Полтавської області.

Також було заслухано інформацію прокурора Полтавської області Яна Стрелюка про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області.

Обласна рада затвердила обласну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки, внесла зміни до регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2015 рік, зміни та доповнення – до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки, до рішення двадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 25 грудня 2013 року «Про цільову Програму підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2014-2016 роки».

Депутати прийняли рішення про виплату одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам Великої Вітчизняної війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни», підготовлений депутатом обласної ради Олександром Масенком.

Потому було затверджено внесення змін до обласного бюджету на 2015 рік.

У зв’язку з недостатньою кількістю депутатів, присутніх у сесійній залі, для прийняття рішень, голова обласної ради Петро Ворона вніс пропозицію про продовження сесії 14 травня.

Цю пропозицію обласна рада підтримала.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Петро Ворона зазначив, що на пленарному засіданні, незважаючи на передсвятковий день, був кворум, що забезпечило прийняття важливих для життєдіяльності області рішень. Решта питань будуть розглянуті на наступному пленарному засіданні.

Втім, 79 депутатів на сесії – недостатньо, зазначив Петро Ворона та наголосив, що виборці повинні знати як працюють їхні обранці в обласній раді та зробити відповідні висновки.

Щодо спілкування депутатів у сесійному залі з громадськістю, голова обласної ради зауважив, що обидві сторони мають бути толерантними, взаємно ввічливими, вчитися вислуховувати один одного. Адже ми разом будуємо громадянське суспільство.