В урочищі Шумейкове вшанували пам’ять загиблих воїнів Південно-Західного фронту

e-mail Друк PDF

8 травня в урочищі Шумейкове, що поблизу Лохвиці, відбулися урочистості, присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам’яті та примирення.

Саме тут у далекому вересні 1941 року полягли смертю хоробрих понад 800 воїнів Південно-Західного фронту на чолі з командуючим фронтом, Героєм Радянського Союзу, генерал-полковником Михайлом Кирпоносом.

Вшанувати величний подвиг воїнів-визволителів до урочища прибули перші керівники області і району: голова обласної ради Петро Ворона, голова облдержадміністрації Валерій Головко, голова районної державної адміністрації Володимир Рязанов, виконуючий обов’язки голови районної ради Валентин Черевко, - делегації із міст і районів області, депутати, посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці, представники громадськості, духовенства, молоді, журналісти. Серед почесних гостей - учасники бойових дій Другої світової війни, ветерани праці, солдатські вдови.

Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять загиблих воїнів Південно-Західного фронту, всіх захисників України.

Відбулося покладання гірлянд та квітів до Вічного Вогню.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського Патріархату Федір відслужив панахиду за загиблими бійцями.

По завершенню церемонії покладання квітів відбулося обласне театралізоване свято «Обереги пам’яті» за участю аматорів сцени та артистів обласної філармонії.

За доброю традицією ветеранів та гостей пригостили солдатською кашею.

В інтерв'ю представникам засобів масової інформації голова обласної ради Петро Ворона зазначив, що сьогодні, як ніколи, серед українців повинен бути дуже високий дух патріотизму та єдності, тоді ми переможемо. Він наголосив, що ветерани відстояли свободу, і ми її нікому не віддамо. Вони перемогли нацизм, а ми обов’язково переможемо рашизм.