Відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

e-mail Друк PDF

12 травня під головуванням Тетяни Корост відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, на якому розглянуто стан середніх і малих річок в області та фінасування робіт з покращення їхньої екологічної водності та розчистки.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, директор Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, перший заступник начальника обласного управління водних ресурсів Володимир Кириленко, спеціаліст управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Оксана Ляшко, голови районних рад та райдержадміністрацій, селищні та сільські голови, керівники проектних та підрядних будівельних організацій.

Депутати побували у шести районах Полтавщини, де оглянули сім природоохоронних об’єктів. В основному - ділянки річок, на яких проводяться та планується провести роботи з розчищення та відновлення водності: Вільхова Говтва у Решетилівському та Диканському районах, Котельва у селищі Котельва, Коломак у Чутівському районі, Ворона у Новосанжарському районі, Кобелячок у Кобеляцькому районі.

У Диканському районі учасники виїзного засідання відвідали Троянівське водосховище на території регіонального ландшафтного парку «Диканський», протиповінева дамба якого потребує реконструкції.

Це лише частина природоохоронних об’єктів, на фінансування яких з фонду охорони навколишнього природного середовища області у 2015 році надійшли запити від місцевих рад.

Роботи з розчищення і відновлення водності річок Вільхова Говтва, Ворона, Кобелячок, розпочалися раніше. Загальна сума на продовження робіт, заявлена до фінансування робіт з фонду, становить близько 1,5 млн. грн.

На розчистку і поліпшення екологічного стану ділянок річки Коломак в межах села Сторожове і села Войнівка Войнівської сільської ради Чутівського району та реконструкцію гідротехнічної споруди Троянівського водосховища з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища відповідно передбачено 300 та 500 тис. грн.

Володимир Микійчук, голова комісії Тетяна Корост, депутати Анатолій Попельнюх, Ігор Чобітько, Юрій Тараненко проаналізували запити на фінансування, ознайомилися з проведеними роботами, заслухали пропозиції Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації, управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, обласного управління водних ресурсів. Вони відзначили, що екологічні кошти використовуються належним чином, відмітили високий рівень виконання робіт з розчистки річки Котельва у селищі Котельва та підтримали продовження проведення заходів з охорони і раціонального використання водних ресурсів у 2015 році.

- Врятувати річки – наш обов’язок, адже малі річки формують великі, визначають загальний стан довкілля, - зазначила голова комісії Тетяна Корост. Та й люди мають право відпочити біля річки, порибалити, помилуватися її красою. Зважаючи на це, обласна рада спрямовує частину коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області на проведення робіт з розчистки річок та відновлення їхньої водності.

Заступник голови обласної ради Володимир Микійчук висловив впевненість, що після ознайомлення з об’єктами на місцях, у депутатів сформується єдина думка, і на сесії обласної ради прийметься об’єктивне рішення щодо фінансування відповідних робіт з фонду охорони навколишнього природного середовища області.