Друге пленарне засідання двадцять восьмої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

14 травня відбулося друге пленарне засідання двадцять восьмої сесії обласної ради.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного та районного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання Валерій Головко та Петро Ворона вручили нагороду – Почесну грамоту облдержадміністрації – депутату обласної ради Юрію Лебедину.

На пропозицію президії обласної ради, депутати включили до порядку денного другого пленарного засідання двадцять восьмої сесії питання: про Програму підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт – Полтава» на 2015-2016 роки та заходи по сплаті і погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, про надання ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» дозволу на отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, про директора Полтавського обласного Центру здоров’я.

Петро Ворона повідомив, що президія обласної ради підтримала звернення від громадської ради при Кременчуцькому міському відділі УМВС України в Полтавській області про нагородження земляків - учасників АТО та волонтерів нагрудним Знаком «За вірність народу України» та рекомендувала виконавчому апарату обласної ради підготувати відповідний проект рішення обласної ради на наступну сесію обласної ради.

Відповідно до порядку денного, депутати прийняли обласну Програму реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015-2019 роки, Програму підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт – Полтава» на 2015-2016 роки та заходи по сплаті і погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, обласну цільову Програму впровадження в Полтавській області ІІІ фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2015-2017 роки, обласну цільову Програму впровадження в Полтавській області ІІІ фази Швейцарсько-Українського Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO на 2015– 2017 роки, обласну Програму запобігання корупції на 2015-2016 роки, Програму підтримки Комунального автотранспортного підприємства Полтавської обласної ради на 2015 рік, затвердили Перелік природоохоронних заходів для фінансування за рахунок залишку коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2015 році.

Проект рішення «Про Комплексну Програму розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2015-2017 роки» депутати не підтримали та направили на доопрацювання.

Були внесені зміни та доповнення - до Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки, до регіональної Програми розвитку внутрішнього виробництва на 2012-2015 роки «Модернізація - стратегічний вибір Полтавщини».

У ході пленарного засідання депутати прийняли ряд рішень стосовно видобутку корисних копалин на території області - було погоджено отримання підприємствами без проведення аукціонів спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних питних вод, нафтогазоносних надр з подальшими видобуванням вуглеводнів; підтримано проекти рішень щодо надання гірничого відводу для розробки родовища суглинків, списання запасів корисних копалин з обліку ТОВ «Лубенський цегельний завод».

Блок питань про надання погоджень Державній службі геології та надр України у продажу з аукціону спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ нафти, газу природного, конденсату на території області, депутати не підтримали. Позиція депутатів пояснюється тим, що нафтогазовидобувні компанії, придбавши на аукціоні спеціальні дозволи, матимуть можливість самоусунутися від фінансової участі у розвитку соціальної інфраструктури територій області, на яких вестиметься видобуток вуглеводнів. Разом із тим, кошти від проведення відповідних аукціонів у місцеві бюджети не спрямовуються.

У контексті кадрових рішень обласна рада затвердила внесення змін та доповнень до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів - в частині проведення конкурсів на заміщення посад керівників. Пункт даного проекту рішення відносно оплати праці керівників вирішено направити на доопрацювання.

На пропозицію депутата Анатолія Шкарбана, облдержадміністрації та управлінню майном обласної ради доручено розробити порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників та критерії до кандидатур.

Зважаючи на критичні виступи депутата Тамари Дорохіної та громадської активістки Лідії Шаргородської, звіт тимчасової контрольної комісії Полтавської обласної ради щодо перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств обласної комунальної власності «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканал», сесія до відома не взяла.

Депутати не підтримали проект рішення про надання Полтавському обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства «Полтаватеплоенерго» дозволу на отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку. Вони звернули увагу на необхідність узгодження питання отримання "Полтаватеплоенерго" кредиту з Полтавською міською радою.

З метою вдосконалення Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області була затверджена його нова редакція.

Своїм рішенням обласна рада внесла зміни до Регламенту Полтавської обласної ради шостого скликання, надавши представникам громадськості право на виголошення у сесійному залі звернень і заяв із суспільно значущих питань.

Депутати не підтримали проект рішення, підготовлений депутатом Олександром Масенком про скасування однієї посади заступника голови обласної ради.

На пленарному засіданні були розглянуті та прийняті рішення з майнових земельних та інших питань порядку денного.

Депутати проголосували за звернення до депутатів Полтавської міської ради та Полтавського міського голови щодо встановлення у Полтаві пам’ятника гетьману Івану Мазепі.

Обласна рада погодила депутатський запит Віктора Бережного.

У зв’язку з недостатньою кількістю депутатів у сесійній залі було прийнято рішення про перенесення на наступну сесію обласної ради розгляду питань про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, які стосуються питань проведення адміністративно-територіальної реформи, підвищення тарифів на комунальні послуги, забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, створення сприятливих умов для діяльності підприємств нафтогазового комплексу, про директора Полтавського обласного Центру здоров’я.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 42 питаннях порядку денного.

У «різному» депутат Руслана Крайнова порушила питання незадовільного обслуговування пасажирів приватними перевізниками у Полтавському районі, громадська активістка Оксана Пазюк – призначення керівників райдержадміністрацій без погодження з депутатами та громадськістю, громадська активістка Людмила Пономаренко – соціального захисту учасників АТО, громадський активіст Едуард Гожій навів приклади неналежного обліку матеріальних цінностей, збереження майна, травмування учнів у Кременчуцькому ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Петро Ворона наголосив, що депутати активно співпрацюють з громадськістю, дослухаються до її думок, зважають на позицію громадськості з актуальних суспільно-значимих питань, зокрема й щодо прийняття рішень на сесіях. У свою чергу, громадськість змінила своє ставлення до депутатів, про що свідчить коректне спілкування у сесійній залі. Голова обласної ради висловив упевненість, що громадянське суспільство на Полтавщині буде успішно сформовано - депутати та громадськість ще краще розумітимуть одне одного.