Розглянуто кращі практики місцевого самоврядування України

e-mail Друк PDF

18 травня у Полтаві відбувся семінар з обміну досвідом «Кращі практики місцевого самоврядування у сферах співпраці влади та громади, розвитку місцевих ресурсів, залучення інвестицій».

Захід проведено за сприяння Ради Європи, Тростянецької міської ради Сумської області, Полтавської обласної ради, за підсумками конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування», організованого Радою Європи у співробітництві з Мінрегіоном України у 2012-2014 роках в рамках реалізації Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні».

У семінарі, який тривав два дні (17 травня – у м. Тростянець Сумської області, 18 травня – у м. Полтава), взяли участь посадові особи та депутати органів місцевого самоврядування з Київської, Харківської, Полтавської, Сумської, Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Вінницької, Рівненської, Івано-Франківської областей, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Української асоціації районних та обласних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, ряду міжнародних організацій, науковці, громадські активісти, журналісти.

Учасників зібрання привітав голова обласної ради Петро Ворона. Він, зокрема, відзначив важливість впровадження проектного менеджменту, кращих практик місцевого самоврядування, що забезпечує об’єднання фінансових ресурсів, підвищує активність населення у вирішенні нагальних питань розвитку громад. При цьому голова обласної ради наголосив, що Полтавщина має значний досвід у цьому – з 2010 року успішно функціонує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, на теренах області реалізується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Полтавці долучилися до участі у Швейцарсько-Українському проекті «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO на 2015-2017 роки, проекті Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Разом із тим, на думку Петра Ворони, обмін досвідом впровадження кращих практик місцевого самоврядування в Україні є необхідним для збагачення теоретичних і практичних знань, поширення практик та ініціатив органів місцевого самоврядування України.

Перед присутніми виступили керівник Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Андрій Гук, експерт цієї Програми Ігор Абрам’юк, координатор Європейського офісу та міжнародного співробітництва у сфері освіти Торгівельно-промислової палати України Мартін Ройтер, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лілія Попова, керівник програм ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадського почину "Єднання" Андрій Донець, виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації Дмитро Орлов, представники органів місцевого самоврядування – переможці конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування».

Учасникам семінару було презентовано кращі практики місцевого самоврядування в Україні. Йшлося про співпрацю влади та громади у підготовці та реалізації міні-проектів розвитку територіальних громад обласного конкурсу «Разом в майбутнє» (досвід Харківської обласної ради); створення інформаційно-аналітичної системи управління багатоквартирним житловим фондом міста (досвід Миргородської міської ради Полтавської області); залучення інвестицій і реалізацію грантових програм (досвід Славутицької міської ради Київської області); партнерство влади і громади як запоруку сталого розвитку (досвід Української міської ради Київської області).

У ході навчання також було розглянуто питання зміцнення місцевої демократії: законодавчі рамки та практичний досвід, обговорено рекомендації Ради Європи щодо муніципальної консолідації в Україні, актуальні питання проведення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні.