150-річчю Полтавського товариства сільського господарства присвячується

e-mail Друк PDF

28 травня заступник голови обласної ради Володимир Микійчук здійснив робочу поїздку у Київ та взяв участь у роботі Х Всеукраїнської конференції молодих вчених та спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні», присвяченій 150-річчю з часу заснування Полтавського товариства сільського господарства.

У конференції, яка відбулася в рамках заходів на виконання Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2015 році», взяли участь науковці, аграрії-практики, управлінці, які опікуються проблемами ведення в Україні сільського господарства та організацією його науково-освітнього забезпечення.

У своєму виступі Володимир Микійчук зазначив, що Полтавське товариство сільського господарства – унікальне за своєю суттю і, особливо, здобутками не тільки для аграрних потреб сучасних українських земель, а й для створення дієвої інфраструктури на селі у вигляді спеціалізованих освітніх закладів, галузевих дослідницьких інституцій, бібліотек, музеїв. За своїм значенням і впливом Полтавське товариство стояло вище за старші від нього і відмінні за статусом імператорські – Московське товариство та Товариство сільського господарства півдня Росії.

Володимир Микійчук відзначив велику науково-пошукову роботу, яку провели працівники Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України по висвітленню віх творчої діяльності Полтавського товариства сільського господарства, піднявши глибинні пласти історії аграрної науки Полтавської губернії та втіливши її у численних публікаціях.

За дорученням голови обласної ради Петра Ворони Володимир Микійчук оголосив Подяку колективу бібліотеки за проведену роботу, побажав учасникам конференції плідних напрацювань.