Говорили про реагування на критику і свободу слова

e-mail Друк PDF

10 червня відбулося планове засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке провів її очільник Микола Ганнущенко. У його роботі взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко та заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, генеральний директор ОДТРК «Лтава» Євген Лопушинський, головний редактор обласної газети «Село полтавське» Лариса Коба, перший заступник головного редактора Всеукраїнської газети «Зоря Полтавщини» Олександр Макаренко, директор ОКІА «Новини Полтавщини» Юрій Ніколаєв, керівники причетних структурних підрозділів обласної ради та облдержадміністрації, представники громадськості.

Враховуючи тематику та контингент учасників зібрання, Микола Ганнущенко на його початку привітав присутніх із Днем журналіста, що відзначався днями, а також наголосив, що Президент України Петро Порошенко підписав Закон про посилення відповідальності за перешкоджання професійній діяльності журналістів.

З усіх трьох питань порядку денного доповідав перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Юрій Варченко.

У ході дискусії щодо стану роботи в обласній державній адміністрації з реагування на критику, оприлюднену у ЗМІ та висловлену громадськістю, Микола Ганнущенко, депутати обласної ради Микола Перепелиця, Валентина Петрова, Володимир Козуб та Ігор Супруненко привернули увагу доповідача до потреби створення у цій царині чіткої системи зі зворотнім зв’язком, широкого висвітлення цього процесу, узагальнення тенденцій тощо.

Також, наголошено на недостатньому рівні такої роботи стосовно найбільш резонансної у суспільстві проблематики сьогодення – проведення адміністративно-територіальної реформи.

Володимир Марченко та Володимир Микійчук окремо підкреслили важливість високо фахового реагування на такі питання та пріоритетні серед них, які пов’язані з проблемами учасників АТО, зауважили на актуальності відповідної співпраці з місцевими газетами.

Заступник голови Громадської ради при ОДА Олексій Шаманенко актуалізував потребу поліпшення роботи в органах влади зі зверненнями громадян, а також ширшого висвітлення в ЗМІ діяльності призовних комісій.

Фактично продовженням цієї дискусії стало й обговорення діяльності обласної влади, спрямованої на забезпечення свободи слова на Полтавщині.

Констатовано, що протягом року не зафіксовано фактів перешкоджання діяльності журналістів на території області.

Інформаційні програми ОДТРК «Лтава» «До Вас запитання», «Виконавча влада: щоденні будні», «Панорама», «Полтавські телевізійні новини», «Щотижня», «Видноколи», «Полтавщина, Україна і світ», «Телетижневик», «Позиція», «Відверто про…» з використанням повідомлень інформаційних агентств «УНІАН» та «Укрінформ», ресурсів мережі Інтернет, прес-служб, виступів керівників підприємств і організацій, власних журналістських матеріалів систематично інформують громадськість про головні напрямки діяльності Президента України, Уряду, облдержадміністрації, райдержадміністрацій, обласної і місцевих рад. В області реалізується Комплексна програма сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери на 2013-2015 роки.

Лариса Коба відзначила, що нині значно активізувався Третій сектор у питаннях доступу до засобів масової інформації, і тут спостерігається плідна співпраця, хоча інколи важко отримати фахові і компетентні коментарі стосовно порушуваних громадськістю проблем. Водночас разом із поглибленням свободи слова, завдяки чому з’являється у різних виданнях все більше гострих матеріалів, постає питання більш дієвого захисту власне редакторів і журналістів. У цьому сенсі подякувала Президентові України Петру Порошенку за додаткові цільові законодавчі гарантії.

Голова однопрофільної комісії Громадської ради при обласній раді Віктор Кикоть подякував постійній комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери за увагу до потреб ЗМІ області, проблеми у яких майже однотипні і лежать в економічній площині.

До тематичних рекомендацій постійної комісії з даного питання, зокрема, увійшли положення про необхідність дотримання на території області вимог законодавства України щодо недопущення будь-якого втручання у професійну діяльність представників засобів масової інформації; активізації роз’яснення актуальних викликів зовнішньої та внутрішньої політики держави, оперативного реагування на негативні інформаційні прояви з боку окремих іноземних держав, зокрема Російської Федерації; популяризації концепції та створення регіонального суспільного телерадіомовлення; дотримання на території області норм Закону України «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних ЗМІ приміщень та майна»; підвищення кваліфікації журналістів місцевих засобів масової інформації тощо.

За підсумками обговорення висновків і пропозицій комплексного моніторингу діяльності, рівня кадрового забезпечення та суспільної значущості комунальних підприємств «Книжковий магазин «Планета» та «Видавництва «Полтавський літератор», який нещодавно там відбувся за участі представників постійної комісії, рекомендовано зберегти ці відомі в Україні бренди як окремі комунальні підприємства, посиливши їх кадрами у встановленому порядку і визначені терміни.

Окремо депутати обласної ради та представники громадськості висловилися за потребу посилення уваги з боку керівництва облдержадміністрації до діяльності, кадрового і фахового забезпечення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Рекомендовано й Управлінню майном обласної ради налагодити більш тісну і плідну взаємодію з названим Департаментом.