Президія обласної ради розглянула питання про схвалення Перспективного плану формування територій громад області

e-mail Друк PDF

16 червня відбулося засідання президії обласної ради, на якому розглянуто питання про схвалення Перспективного плану формування територій громад Полтавської області.

У засіданні, яке вів голова обласної ради Петро Ворона, взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голови постійних комісій, керівники фракцій і депутатських груп обласної ради, депутати обласної ради, голови районних рад, міські голови, голови райдержадміністрацій, представники громадськості.

Про роботу щодо виконання Закону України «Про об’єднання територіальних громад» у розрізі районів і міст області поінформували виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов, голови райдержадміністрацій, голови районних рад, міські голови.

Як з’ясували депутати, на сьогодні продовжується процес надходження пропозицій до Перспективного плану від територіальних громад, які, в більшості, виявляються не остаточними.

Відносно цього Валерій Головко зазначив, що не вбачає нічого страшного у тому, що думка окремих громад змінюється, адже Перспективний план формування територій громад Полтавської області – це своєрідний меморандум про наміри територіальних громад, і кожна з громад має виважено підходити до визначення свого майбутнього з позицій прагматизму, а не емоцій.

У свою чергу Петро Ворона наголосив, що там, де громади не висловили бажання об’єднатися, діятиме Закон України «Про співпрацю територіальних громад». При цьому керівники органів місцевого самоврядування мають врахувати нові бюджетні правила, за якими доведеться функціонувати таким громадам, взяти на себе відповідальність.

В обговоренні питання взяли участь депутати обласної ради: Олександр Масенко, Анатолій Шкарбан, Олександр Залужний, Микола Перепелиця, Володимир Оніщенко, Олександр Удовіченко, Іван Гальченко, Юрій Цомартов, Тетяна Корост, Степан Бульба, Віктор Бережний та інші.

Наразі прийнято рішення про проведення 18 червня другого пленарного засідання двадцять дев’ятої сесії обласної ради, на якому буде розглянуто питання про схвалення Перспективного плану формування територій громад Полтавської області « в цілому».

Підбиваючи підсумки обговорення, голова обласної ради Петро Ворона підкреслив недосконалість чинної законодавчої бази, а також те, що на багато питань щодо проведення адміністративно-територіальної реформи відповідей немає. Разом з тим, він наголосив, що реформу зупинити неможливо, потрібно рухатися вперед.

У ході засідання також були розглянуті питання про План роботи обласної ради на друге півріччя 2015 року, про надання матеріальної допомоги малозахищеним громадянам.

По закінченні засідання президії обласної ради відбулося засідання постійної комісі обласної ради з питань бюджету та управління майном, на якому розглянуто ряд профільних питань.