У рамках партнерських відносин

e-mail Друк PDF

24 червня за участю першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка та виконуючого обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитра Орлова відбулося засідання обласної Координаційної ради з моніторингу реалізації в Полтавській області проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який сприяє підтримці сталого розвитку територій шляхом реалізації ініціатив громад для вирішення місцевих проблем.

Проект передбачає розвиток та реалізацію багатостороннього партнерства між громадами та місцевою владою, приватним сектором та міжнародними донорськими організаціями.

У відібраних для участі у ІІІ фазі Проекту Зіньківському, Кременчуцькому, Кознельщинському, Лохвицькому, Оржицькому, Пирятинському, Чутівському, Шишацькому районах очікується реалізувати 32 мікропроекти громад, що сприятиме вирішенню проблемних питань їхньої життєдіяльності: водопостачання, охорони здоров’я, енергозбереження та енергоефективності у закладах соціальної сфери, безпеки довкілля (утилізація твердих побутових відходів). Учасниками Проекту (муніципальний компонент) стали також два міста обласного значення: Миргород та Комсомольськ.

Фінансова участь проекту ЄС/ПРООН у спільному фінансуванні ініціатив місцевих громад становитиме 50% кошторисної вартості мікропроекту, обов’язкова участь громади – 5%, решта – бюджетні ресурси та кошти з інших джерел. Грантова підтримка Європейського Союзу, яка запланована у рамках ІІІ фази Проекту, складе понад 544 тис. дол. США у гривневому еквіваленті.

У ході засідання було розглянуто виконання завдань щодо впровадження Проекту у нинішньому році, визначено проблемні питання. Йшлося про створення громадських організацій у відібраних громадах, відкриття банківських рахунків, зібрані внески громад, створення ресурсних центрів громад та забезпечення їхньої діяльності, проведення навчальних семінарів, роботу із ЗМІ та інше.

Володимир Марченко зазначив важливість забезпечення співфінансування Проекту, а також надання технічної та організаційної підтримки організаціям громад.