Полтавщина візьме участь у Проекті міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»

e-mail Друк PDF

24 червня голова облдержадміністрації Валерій Головко та перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко зустрілися з групою експертів Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).

Метою Проекту є зміцнення муніципального сектору в Україні шляхом підвищення спроможності міст-партнерів у сфері просування демократії та економічного розвитку на місцевому рівні; створення більш сприятливого середовища для малого та середнього бізнесу, місцевого економічного розвитку; підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях. Його учасники отримають доступ до найсучасніших знань та ресурсів у сфері місцевого економічного розвитку.

Очікується, що ПРОМІС протягом 2015-2020 років співпрацюватиме з 16 містами-партнерами з Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської та Полтавської областей за фінансової підтримки Уряду Канади.

Керівники області висловили зацікавленість у реалізації даного Проекту на Полтавщині в контексті проведення реформи територіальної організації влади в Україні та запевнили гостей у його підтримці з боку органів влади.

Володимир Марченко, зокрема, зазначив, що Полтавщина має значний досвід щодо співпраці з іноземними партнерами. Декілька років в області успішно реалізуються Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», стартував Швейцарсько-Український проект «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO. Володимир Марченко поінформував про заснований обласною радою обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, що стимулює ініціативу та роботу територіальних громад у питаннях розвитку власної інфраструктури.

Щодо Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст», то наразі відбувається конкурсний відбір міст, який завершиться 25 вересня. У конкурсі беруть участь 26 міст України, які попередньо надіслали анкети для відбору. Відбір міст здійснюватиметься у тому числі й шляхом відвідання місією представників ПРОМІС міст-кандидатів.

У зустрічі взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов.