У руслі конструктивної співпраці

e-mail Друк PDF

3 липня голова обласної ради Петро Ворона та голова облдержадміністрації Валерій Головко зустрілися з Надзвичайним та Повноважним послом Королівства Бельгії в Україні паном Люком Якобсом та місією зі співробітництва в аграрному секторі Провінції Ено Королівства Бельгія на чолі з депутатом Провінції Ено паном Сержем Юсташом та паном Жеральдом Моргатом.

Чотирнадцять років Полтавську область і бельгійську провінцію Ено поєднують партнерські зв’язки. За цей час було укладено кілька угод, співпраця стосувалася здебільшого галузі освіти та передбачала обмін студентами. Цього разу полтавці висловлюють сподівання на співпрацю в галузі сільського господарства.

Зокрема, обговорювали стан сільськогосподарського розвитку області та спільні проекти бельгійського регіону й Полтавщини. Як зазначив Петро Ворона, наразі вже розпочалася співпраця в галузі аграрного сектору. “Вже почалася підготовка менеджерів та використання досвіду функціонування їхніх університетських закладів. Думаю, що два напрямки співпраці ми матимемо. Підготовка фахівців для освіти в галузі менеджменту, туризму та агробізнесу та англійської мови. Другий напрямок, який хотілося розвивати, використовуючи наші земельні ресурси — це аграрний. Вирощування картоплі, пшениці та інших культур, зокрема енергетичних культур”, – сказав Петро Ворона.

Як зазначив пан посол — це його перший візити до Полтави, який співпав з візитом делегації Провінції Ено. Він висловив сподівання, що започаткована співпраця між регіонами ставатиме тіснішою.

“Ваша співпраця не має обмежуватися лише документально, це повинна бути щоденна робота різних галузей. Така співпраця, яка існує між Полтавщиною та Провінцією Ено є найбільш структурована й її варто наслідувати іншим”, – сказав Люк Якобсон.

Також він зазначив, що Україна й Полтавщина має значний потенціал в аграрній сфері. Пан посол переконаний, що дана зустріч стане початковим етапом розвитку економіки обох країн.

Під час зустрічі керівник міжнародних проектів та проекту співпраці з Полтавщиною Агентства розвитку Провінції ЕНО Каролін Доріньо презентувала досягнення у співробітництві Ено-Полтава. Показали й аграрний сектор Бельгії та його еволюцію.