Відбулася координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

e-mail Друк PDF

10 липня у Полтаві відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, на якому розглянуто питання використання альтернативних джерел енергії на Полтавщині.

У засіданні, яке вів голова обласної ради Петро Ворона, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівник проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні» Володимир Лященко, депутати обласної ради Іван Панасенко, Валерій Капленко, Олександр Залужний, Володимир Ярмола, голови районних рад, міські голови, голови райдержадміністрацій та представники громадськості.

Розпочалося засідання з презентації головою обласної ради питання «Про досвід Королівства Швеція з використання альтернативних джерел енергетики», який з 21 по 27 червня здійснив робочу поїздку до Швеції у складі делегації України з метою вивчення кращих практик використання біомаси для муніципального тепло- та гарячого водопостачання.

Як доповів Петро Ворона, робоча поїздка відбулася в рамках реалізації проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні» за організаційної підтримки Посольства Швеції в Україні та Business Sweden. Українська делегація, до якої увійшли представники Уряду, Верховної Ради України, органів місцевого самоврядування, місцевої виконавчої влади, комунальних підприємств, громадських організацій відвідали міста: Стокгольм, Уппсала, Лінчопінг, Йончопінг, Маркарюд, Лунд, Мальмо, Свалев, - побували у Швецькому університеті аграрних наук, ознайомилися з роботою компаній та підприємств, які спеціалізуються на виробництві та постачанні тепла, гарячої води та електроенергії із біомаси.

Петро Ворона поінформував учасників зібрання про швецький досвід використання біоенергетичних технологій у муніципальному секторі, зокрема, про комплексне підприємство з перероблення відходів для подальшого виробництва енергії, про особливості вирощування енергетичної верби та лози, виробництва щепи та пелет.

Швецький досвід біоенергетичних технологій, вважає Петро Ворона, заслуговує на увагу та поширення в Україні. У числі переваг вирощування та використання енергетичних культур в Україні Петро Ворона назвав раціональні витрати на виробництво теплової енергії, розвиток малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць, підвищення інвестиційної привабливості регіонів, де вирощують енергетичні культури, ефективне використання малопродуктивних земель, відновлення ґрунтів. Не менш важливим, на думку Петра Ворони, є досягнення швецьких колег у використанні біогазів з органічних відходів, процесу когенерації, переробці твердих побутових відходів, вторинної деревини.

Проект ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні» представив його керівник Володимир Лященко. Він відмітив, що метою проекту є зменшення обсягів викидів парникових газів шляхом створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища й розбудови технічної спроможності задля використання потенціалу сільськогосподарської біомаси країни для муніципального тепло- та гарячого водопостачання. Володимир Лященко зазначив, що стратегічним напрямком проекту є впровадження та фінансова підтримка пілотних муніципальних проектів з використання біоенергетичних технологій на регіональному рівні.

Досвідом використання біоенергетичних технологій на Полтавщині поділився депутат обласної ради Іван Панасенко, директор групи компаній «Фітофюелз Інвестментз» Петро Крайсвітній. Йшлося, зокрема, про особливості вирощування енергетичних культур та проблемні питання розвитку біоенергетичних технологій на території області.

Про досвід Литовської Республіки щодо забезпечення енергоефективності, який можливо використати в Полтавській області, поінформували представники ТОВ «Аксис Індастріз» Рімас Міцута та Тадас Митрулявичус.

По закінчені обговореня питання використання альтернативних джерел енергії на Полтавщині Петро Ворона зазначив, що реалії сьогодення вимагають пошуку і впровадження альтернативних джерел опалення, особливо для забезпечення роботи комунальних об’єктів соціальної сфери. Це дозволить знизити частку використання природного газу для вироблення теплової енергії, більш ефективно використовувати бюджетні ресурси.

«На рівні області маємо започаткувати і реалізувати програму підтримки альтернативної енергетики. Перш за все для утримання комунальних установ та підприємств як на рівні області так і кожного району» - зазначив голова обласної ради.

Голова обласної ради також закликав керівників органів місцевого самоврядування  подавати на обласний конкурс проектів розвитку теритроіальних громад проекти з впровадження енергоефективних технологій на об'єктах соціальної сфери.

Потому члени Координаційної ради заслухали інформацію начальника відділу оподаткування місцевих ресурсних і рентних платежів Державної фіскальної служби у Полтавській області Наталії Єрасової про прийняття та офіційне оприлюднення місцевими радами рішень про встановлення ставок земельного податку.