Інформація про намір КП "Полтававодоканал" здійснити зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

e-mail Друк PDF

У відповідності до положень Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого 30.07.2012 року № 390 (із змінами від 22.12.2014 року) та зареєстрованого Мінюстом України 16.08.2012 року за № 1380/21692, до відома споживачів послуг доводиться наступна інформація.
Двадцятого червня 2014 року Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 772 були встановлені тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для КП «Полтававодоканал», що введені в дію з 1.08.2014 року.
З часу встановлення тарифів відбулося зростання цін на енергоносії (електроенергію, газ природний, паливно-мастильні матеріали), централізоване теплопостачання та інші матеріально-технічні ресурси, що призвело до збільшення фактичної собівартості послуг у порівнянні з врахованою в діючих тарифах КП «Полтававодоканал», а саме на:
- централізоване водопостачання – 17,9 %.
- централізоване водовідведення – 29,5 %.
Фактичний рівень відшкодування економічно - обґрунтованих витрат підприємства діючими тарифами склав:
- централізоване водопостачання – 84,8 %
- централізоване водовідведення – 77,2 %.

 

Внаслідок підвищення цін на енергоносії та інші матеріальні ресурси без одночасного підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, КП «Полтававодоканал» отримало збитки за І квартал у сумі - 7,9 млн.грн., за І півріччя очікується – 16 млн.грн.
Враховуючі вищезазначене, КП «Полтававодоканал» звернулося до НКРЕКП із проханням встановити тарифи на централізоване водопостачання 5,55 грн./м3 та централізоване водовідведення 4,24 грн./м3 з урахуванням підвищення цін на енергоносії. Зазначені тарифи визначені без отримання прибутку та без ПДВ. Вартість спожитих послуг розраховується за тарифами з ПДВ.
Розрахунки планових тарифів, що надані до НКРЕКП врахували підвищення цін на електроенергію, газ природний, паливно-мастильні матеріали, централізоване теплопостачання.
Так, витрати на електроенергію зросли на 29,4% в послугах водопостачання, на 32,9 % в послугах водовідведення, через підвищення тарифів на електроенергію на 40,8 % - перший клас напруги та на 26,1 % другий клас;
Витрати на газ природний зросли на 45,8 % в послугах водопостачання, на 41,1% в послугах водовідведення, через зростанні ціни на 43,2%;
Витрати на паливно-мастильні матеріали зросли на 28,2 % в послугах водопостачання, на 21,9 % в послугах водовідведення, що викликано зростанням цін на бензин, дизпаливо та газ скраплений в середньому на 18 %;
Витрати на централізоване теплопостачання збільшились на 74,4 % в послугах водопостачання, на 66,1% в послугах водовідведення, через зростання тарифів на ці послуги на 75%.
Плановий тариф на послуги з централізованого водопостачання збільшився у порівнянні з діючим тарифом на ці послуги на 14 %.
Плановий тариф на послуги з централізованого водовідведення збільшився у порівнянні з діючим тарифом на ці послуги на 8,7 %.

Планові тарифи на централізоване водопостачання 5,55 грн./м3 та централізоване водовідведення 4,24 грн./м3 не передбачають зменшення обсягів реалізації цих послуг, яке фактично має місце. З огляду на це, наступна зміна тарифів на послуги КП «Полтававодоканал» буде здійснена з урахуванням уточненого річного плану обсягів виробництва та реалізації послуг, що передбачено нормативно-правовими актами України.

Інформація щодо діючих та планових тарифів КП «Полтававодоканал»

 

Інформація про намір КП "Полтававодоканал"
встановити тарифи на послуги з
централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення
(з використанням внутрішньобудинкових систем)

У відповідності до положень Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого 30.07.2012 року № 390 (із змінами від 22.12.2014 року), до відома споживачів послуг доводиться наступна інформація.
Згідно п. 5 ст. 19 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» КП «Полтававодоканал» є Виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Проте, тарифи на ці послуги ще не затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Керуючись вказаним Законом, КП «Полтававодоканал» зобов'язане надавати зазначені послуги в багатоквартирному житловому секторі одночасно з послугами централізованого водопостачання та водовідведення.
Відповідно до існуючих нормативно-правових актів України, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення повинні надаватися споживачам тільки до зовнішньої стіни житлового будинку та до першого каналізаційного колодязю житлового будинку. А послуги з постачання холодної води та водовідведення надаються з використанням внутрішньобудинкових систем.


З огляду на діюче законодавство, тарифи на послуги з постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) будуть складатися в основному із:
- витрат на централізованого водопостачання та водовідведення;
- витрат, пов'язаних зі збутом зазначених послуг;
- витрат на планову періодичну повірку засобів обліку холодної води, що належать споживачам послуг в багатоквартирних житлових будинках.
На початку червня 2014 року, КП «Полтававодоканал» надало розрахунки тарифів на централізоване постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) до НКРЕКП з метою їх встановлення. За розрахунками підприємства рівень зазначених тарифів планується без ПДВ:
5,41 грн./м3 на послуги з централізованого постачання холодної води;
4,33 грн./м3 на послуги з централізованого водовідведення.
ПДВ нараховується окремо при визначені вартості спожитих послуг.
Зазначені тарифи розраховані без урахування планового прибутку.
У відповідності до ЗУ «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг, НКРЕКП має право, відрегулювати розраховані підприємством тарифи у бік збільшення або зменшення.
Тарифи для споживачів послуг КП «Полтававодоканал», що мешкають (або розташовані) в багатоквартирних житлових будинках збільшаться проти діючих тарифів (без ПДВ) на :
0,54 грн./м3 водопостачання;
0,43 грн./м3 водовідведення.

Структура планових економічно-огрунтованих тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)

Зауваження та пропозиції споживачів щодо наміру КП «Полтававодоканал» здійснити зміну тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення приймаються протягом 14 календарних днів з дня повідомлення споживачів здійснити зміну тарифів.

Адреса, на яку необхідно надсилати зауваження та пропозиції споживачів: 36020,м. Полтава, вул. П. Комуни 40а.

Генеральний директор КП «Полтававодоканал»       О.І. Кретович