Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр

e-mail Друк PDF

17 липня під головуванням Олександра Залужного відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, в якому взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Депутати проаналізували матеріали щодо погодження отримання підприємствами без проведення аукціонів спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних питних вод, нафтогазоносних надр, надання гірничого відводу для розробки родовища піску.

Представники видобувних підприємств розповіли про діяльність своїх підприємств, участь у розбудові соціальної інфраструктури територій, на яких проводиться видобуток корисних копалин.

Враховуючи виконання договірних зобов’язань підприємств на фінансування соціальних програм, відповідні проекти рішень було погоджено та рекомендовано внести на розгляд сесії обласної ради.

Блок питань щодо погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу ПАТ «Укргазвидобування» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням нафти, газу природного, супутніх корисних копалин загальнодержавного значення комісія рекомендувала винести на розгляд наступного засідання після доопрацювання. Комісія вирішила довивчити питання щодо готовності ПАТ «Укргазвидобування» виконувати договірні зобов’язання підприємства на фінансування соціальних програм. Рекомедовано, зокрема, облдержадміністрації опрацювати питання щодо освоєння близько 17 млн. грн., які ПАТ «Укргазвидобування» планує спрямувати на ремонт доріг.

На пропозицію голови комісії Олександра Залужного, блок питань щодо надання погодження Державній службі геології та надр України на продаж на аукціоні  спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ нафти, газу природного, конденсату на території області комісія рекомендувала зняти з розгляду сесією, зважаючи на непрозорість процедури проведення аукціонів та розробити звернення від обласної ради до Кабінету Міністрів України про визначення чіткого механізму їх проведення.

У ході засідання депутати також розглянули  питання про заходи, вжиті товариством з обмеженою відповідальністю "Сільські традиції" щодо покращення екологічної ситуації у селищі Білики Кобеляцького району за місцем розташування свинокомплексу підприємства після погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством на дослідно-промислову розробку ділянки родовища підземних питних вод.

Конфлікт інтересів між підприємством та територіальною громадою досі не розв’язаний. Громада вимагає повного та своєчасного виконання договірних зобов’язань підприємством щодо  будівництва водогону та забезпечення норм екологічної безпеки у селищі.

Наразі дане питання залишається відкритим. З метою детального вивчення даної проблеми комісія вирішила провести у селищі Білики виїзне спільне засідання постійних комісій обласної ради  з питань  паливно-енергетичного комплексу та використання надр, екології та раціонального природокористування за участі відповідних контролюючих органів.

У ході засідання депутати також опрацювали звернення громадської ради при обласній раді, Львівської обласної ради щодо розв'язання проблемних питань у галузі спеціального водокористування, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.