Петро ВОРОНА: альтернативні джерела енергії – це заощадження коштів і додаткові робочі місця

e-mail Друк PDF

21 липня голова обласної Петро Ворона ради відвідав з робочою поїздкою Глобинський район, під час якої, зокрема, провів особистий прийом громадян та взяв участь у роботі 32 сесії районної ради, пленарне засідання якої за участі голови райдержадміністрації Василя Вакуленка провів очільник районної ради Віталій Харченко.

Депутати прийняли ряд актуальних рішень й підтримали звернення Верховної Ради України до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, ОБСЄ, ГУАМ, парламентів країн світу про визнання Російської Федерації країною-агресором, а так званих «Луганської народної республіки» і «Донецької народної республіки» – терористичними організаціями.

У своєму виступі Петро Ворона зауважив, що процес об’єднання територіальних громад у регіоні триває і треба встигнути завершити його методологічно. “Вже у жовтні ви будете обирати і старост, і голів об’єднаних територіальних громад”, - сказав голова обласної ради. “Щодо тих громад, які не об’єднались, вони можуть заключати між собою угоди про співпрацю і будуть делегувати частину своїх повноваження єдиній громаді, в якій буде або школа, або певний управлінський орган тощо”.

Петро Ворона наголосив й на потребі активізації роботи щодо подання проектів до Державного фонду регіонального розвитку: “Вже маємо запропоновані проекти з Глобинського району, але хотілось би більшої кількості, наявних замало”.

“Раджу райраді та райдержадміністрації мати фахівців з проектного менеджменту для складання проектів і подання їх для участі в інвестиційних програмах, таких як ПРООН, GIZ, Despro та інших”, – зауважив голова обласної ради.

Окремо Петро Ворона зупинився на проблематиці впровадження альтернативних джерел енергії. “Це дає змогу заощаджувати кошти, а також створювати додаткові робочі місця”, – зазначив він.

 

У цьому контексті Петро Ворона ознайомився із роботою «Глобинського переробного заводу».

Це підприємство з переробки сої частково переведене на біогаз, вироблений на біоенергетичному комплексі компанії, – розповів голова його наглядової ради Юрій Мацак. Біогазова установка дає можливість забезпечити постачання біогазу на підприємство із переробки сої і дозволяє заміщати до 50% його потреби у природному газі. Водночас, основним споживачем біогазу під час переробки цукрового буряку восени залишатиметься Глобинський цукровий завод.

Довідково: На початку 2014 року агропромисловий холдинг “Астарта” ввів в експлуатацію Глобинський переробний завод проектною потужністю 220 тис. тонн. Згідно з повідомленням агрохолдингу, завод випускає 160 тис. тонн високопротеїнового шроту, 40 тис. тонн соєвої олії і до 10 тис. тонн гранульованої оболонки. До складу комплексу також увійшли потужності зі зберігання готової продукції та елеватор ємністю 42 тис. тонн.

Для виробництва біогазу використовуються буряковий жом, гідрофуз із соєвого заводу, залишки кукурудзи та інші рослинні рештки. Можливе також використання інших видів сировини, в тому числі відходів з інших підприємств харчової промисловості області, що дасть можливість виробляти «зелену енергію» та одночасно сприяти поліпшенню стану довкілля.