Петро ВОРОНА: Хліб для українців був, є і завжди буде святим

e-mail Друк PDF

25 липня на Новосанжарщині першими в області відсвяткували обжинки. Привітали усіх присутніх з хліборобським здобутком голова обласної ради Петро Ворона, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, народний депутат України Андрій Река, депутати обласної ради Юрій Лебедин та Олександр Коваленко, голова районної ради Геннадій Супрун, голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха, інші достойники.

– Хліб для українців був, є і завжди буде святим, особливо для людей, які пережили голодні 1932 – 1933 роки. Наразі йде так звана битва за врожай, і водночас триває інша – за незалежність та єдність нашої країни. Нині ставлення в країні до хлібороба специфічне – паритетних цін на продукцію немає, кредити й ставки високі, вартість пального, міндобрив, хімікатів зростає, а ось закупівельні ціни, на жаль, так і не збільшились. На праці хліборобів наживаються зернотрейдери, які продають хліб за кордон. Тут держава має проявити свою волю й створити умови, щоб на вирощеному хлібі насамперед мав зиск той, хто його виробляє, і той, хто живе на цій землі. Щоб не було, як в анекдоті, коли селяни питають у керівника господарства: „Де наш хліб?”. А він визирає із нового „Лексуса” й каже: „Миші з’їли”. Хотілося б, щоб від зібраного врожаю виграли не тільки виробники і зернотрейдери, а й кожна селянська родина отримала той пай, який дасть їй змогу тримати власне господарство й одержувати надбавку до пенсії, зарплати, – зазначив у вітальному слові Петро Ворона.

Найкращими у збирані ранніх зернових 2015-го року визнали ТОВ „Чиста криниця”, ТОВ „Елеватор „Чиста криниця” та ТОВ „Востокстройгаз”, ТОВ „Агрофірма „Аршиця”, ТОВ „Агрофірма „Перше травня”. Із-поміж фермерських господарств високих показників урожайності досягли ФГ „Гудим”, ФГ „Малокобелячківське”, ФГ „Тихоненко”, ФГ „Козубівське”.

Передовиків нагородили кубками, почесними грамотами, подяками, грошовими преміями. Після закінчення офіційної частини заходу хліборобів, гостей свята вітали кращі колективи художньої самодіяльності району.