Пропонують продовжити мораторій на продаж земель сільгосппризначення

e-mail Друк PDF

28 липня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин. У роботі зібрання взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький та заступник голови обласної ради Володимир Микійчук.

У ході дискусії із врахуванням думок названих посадовців та депутатів обласної ради Миколи Андрієнка, Михайла Харченка, Василя Стасовського, Олександра Коросташова, Івана Панасенка, координатора Громадської ради при обласній раді Володимира Сухаренка, заступника голови Громадської ради при ОДА Олексія Шаманенка, зокрема, вирішено доручити управлінню майном обласної ради спільно з відділом юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної ради оперативно унормувати питання виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні ТОВ «Кременчуцька міська друкарня». Також, піддано критиці інертність цих структур стосовно коригування своєї діяльності і повноважень відповідно до змін, що відбулися у земельному законодавстві.

Потому члени постійної комісії погодили підготовку проектів рішень обласної ради про дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою: ТОВ «ПОЛТАВА ГІДРО»; щодо поділу земельної ділянки, яка знаходиться в постійному користуванні спеціалізованої школи-інтернату №2 I - III ступенів імені Н.К.Крупської Полтавської обласної ради.

Знайшло підтримку і звернення голови ФГ «П’ятківський» Панасенка І.Я. стосовно оформлення земельної ділянки площею 65 га, яка знаходиться на території Кам’янопотоківської сільради, для вирощування на ній енергетичної верби.

«Наразі ця земельна ділянка безхозна. Я хочу йти до мети, поки є сили. Прошу підтримати. 2 роки піде щоб прибрати ділянку та 2 роки – виростити її. Хотілося б це узаконити», – сказав Іван Панасенко.

Також, поділяють по суті члени постійної комісії заяву Рунівщинського сільського голови Сухаренка В.Я. щодо сприяння скасуванню наказів Головного управління Держземагентства України в Полтавській області, які, на його думку, прийняті з порушенням вимог рішення колегії Держземагентства України від 14.10.2014 року, та звернення голови Громадської ради при облдержадміністрації з ряду підвідомчих питань.

Стосовно останнього Валерій Капленко наголосив, що над цією проблематикою і постійна комісія, і обласна рада в цілому, наполегливо працює вже два роки, надсилає звернення у профільні столичні інстанції – але результат поки що мінімальний. Запропонував знову апелювати до них додатково засвідчивши підтримку ініціативі Тернопільської, Івано-Франківської та Запорізької областей щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2026 року.