Говорили про кошти, дороги, АТО, кадри і не тільки

e-mail Друк PDF

29 липня голова обласної ради Петро Ворона провів спільне засідання Президії обласної ради та постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном. У зібранні взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Головко, перші заступники голів: обласної ради – Володимир Марченко та облдержадміністрації – Андрій Пісоцький, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники дотичних до питань порядку денного установ і відомств, представники громадськості та ЗМІ.

Перебіг засідання транслювався онлайн, його повний запис можна переглянути на сайті обласної ради.

Зокрема, у ході активної дискусії із врахуванням думок, висловлених депутатами обласної ради Степаном Бульбою, Іваном Гальченком, Миколою Ганнущенком, Тамарою Дорохіною, Олександром Залужним, Юрієм Кривошеєвим, Олександром Масенком, Володимиром Оніщенком, Ларисою Передерій, Олександром Удовіченком, Ігорем Чобітьком, Анатолієм Шкарбаном, Юрієм Шляховим визнано як попередньо розглянуті пропозиції облдержадміністрації щодо розподілу коштів, залучених від підприємств нафтогазового комплексу з державною часткою власності у статутному капіталі, про що доповів Андрій Пісоцький.

У контексті того, що обласна рада та облдержадміністрація підписали угоди щодо залучення до кінця року 19 млн гривень коштів нафтогазового комплексу ПАТ “Укргазвидобування”, відповідальним виконавцям доручено доопрацювати мотивацію та алгоритм розподілу таких коштів, пооб’єктне обґрунтування, перспективи їх отримання тощо. У цілому, планується витратити 14 млн гривень на розвиток транспортної інфраструктури краю, ще 5 млн гривень – на будівництво фортифікаційних інженерних споруд для потреб АТО.

Депутати підтримали перелік інвестиційних проектів і програм регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2015 році в області та, зі змінами і доповненнями, плани робіт з ремонту та утримання автомобільних доріг області, які фінансуються з обласного бюджету в 2015 році.

Про виконання Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 року № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» в частині проведення інвентаризації прийнятих рішень щодо утворення бюджетних установ, поінформував депутат обласної ради Анатолій Шкарбан.

Поряд із пропозицією детально проаналізувати по галузях доцільність існування кожного комунального підприємства, доповідач привернув увагу до неналежного стану справ у Дитячому ревматологічному санаторії “Ліщинівка”, що у с. Білики Кобеляцького району. Негативні факти, які не на користь наявному менеджменту, були виявлені під час візиту туди разом із головою обласної ради Петром Вороною. Це все було проілюстровано фотознімками. Відтак, профільному департаменту рекомендовано вивчити обговорене питання на предмет відповідності керівника комунального закладу займаній посаді.

Представник громадськості Олександр Лещенко, у світлі призначеного конкурсу на заміщення вакантної посади Генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», привернув увагу керівників області до потреби при визначенні переможця надавати пріоритет конкурсу саме програм претендентів, та бажано з числа молоді.

Далі зібрання продовжило роботу у форматі засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке провів її очільник Валерій Пархоменко.

Депутати взяли до відома інформацію про виконання обласного бюджету за 1 півріччя 2015 року; рекомендували облдержадміністрації напрацювати алгоритм реалізації звернення обласного військового комісаріату щодо виділення коштів на встановлення надгробних пам’ятників для військовослужбовців, які загинули захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України; розглянули позитивно ще низку звернень; погодилися із пропозицією щодо звільнення комунального видавництва «Лубни» та комунального підприємства «Книжковий магазин «Планета» від перерахування до загального фонду обласного бюджету 50% коштів, що сплачуються за оренду нежитлових приміщень.

Вирішено й рекомендувати обласній раді ухвалити запропоновані проекти: Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2015-2017 років; обласної цільової соціальної Програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки; зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки.

Члени постійної комісії розглянули ще ряд підвідомчих питань порядку денного.