На Полтавщині запроваджується пілотний проект у сфері державної реєстрації речових прав

e-mail Друк PDF

6 серпня у Полтаві відбулося засідання «круглого столу» щодо реалізації пілотного проекту у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

У зібранні взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, начальник головного територіального управління юстиції в області Ірина Пашко, в.о. директора Полтавської філії державного підприємства «Національні інформаційні системи» Світлана Сердюк, начальники реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції, керівники агропідприємств, представники громадськості.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України, у Київській, Волинській, Полтавській, Рівненській та Одеській областях запроваджується пілотний проект у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Передбачається надати особам, основним видом діяльності яких є вирощування та переробка сільськогосподарської продукції, можливість подавати заяви щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та відповідні документи в електронній формі. Це сприятиме збільшенню кількості зареєстрованих прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зокрема,  договорів оренди земельних часток (паїв).

Під час спілкування учасники «круглого столу» обговорили аспекти реалізації пілотного проекту: механізм підготовки та обробки заяв, навчання роботі в Державному реєстрі, умови відкриття доступу до реєстру тощо.

У своєму виступі заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, наголосив на важливості змін, передбачених даним пілотним проектом, поліпшення якості надання громадянам адміністративних послуг, спрощення нині діючої процедури державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень. Він висловив упевненість, що реєстраційні служби територіальних управлінь юстиції області успішно запровадять пілотний проект, спираючись на підтримку органів місцевого самоврядування.