Тридцята позачергова сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

13 серпня відбулося пленарне засідання тридцятої позачергової сесії обласної ради. Вів засідання голова обласної ради Петро Ворона.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, народний депутат України Андрій Река, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного та районного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, сільські голови, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

Учасники пленарного засідання вшанували хвилиною мовчання пам’ять депутата обласної ради Григорія Вернигори, який передчасно пішов із життя, та героїв, що загинули, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України на Донбасі.

За традицією Петро Ворона та Валерій Головко вручили нагороди. За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток області та активну депутатську діяльність Почесними грамотами обласної ради та цінними подарунками були нагороджені депутати обласної ради: Степан Бульба, Олександр Залужний, Олександр Коваленко.

Голова обласної ради повідомив обласну раду про заяви, що надійшли від депутатів: Валентини Петрової - про її вихід із складу депутатської фракції «Батьківщина» в обласній раді; Дмитра Гапчича - про його вихід із складу депутатської фракції «Совість України» в обласній раді; Віктора Бондаренка - про його вихід із складу депутатської фракції «Совість України» в обласній раді; Ольги Дяченко - про її вихід із складу депутатської групи «Рідне місто, Рідний край» в обласній раді; Юрія Кривошеєва - про його вихід із складу депутатської групи «Народний фронт» в обласній раді. Також було повідомлено, що за рішенням зборів депутатів в обласній раді утворено депутатську групу «Відродження» у складі Юрія Кривошеєва, Валентини Петрової, Дмитра Гапчича, Ольги Дяченко, Віктора Бондаренка. Головою депутатської групи «Відродження» в обласній раді обрано Юрія Кривошеєва.

Наразі депутати сформували порядок денний та затвердили регламент роботи сесії.

Проект рішення «Про утворення Клепачівської об’єднаної сільської територіальної громади Хорольського району Полтавської області та призначення перших місцевих виборів депутатів Клепачівської сільської ради та Клепачівського сільського голови» був відкликаний облдержадміністрацією для доопрацювання.

За пропозицією президії обласної ради, до порядку денного було включено додаткові питання.

Відповідно до Регламенту, депутати обласної ради та представники громадських об’єднань виголосили заяви із суспільно значимих питань. Депутат Віктор Бережний порушив проблему державного регулювання цін на товари першої необхідності, депутат Степан Бульба зачитав Заяву фракції Соціалістичної партії України в обласній раді з критикою щодо змісту Угоди про співробітництво між Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавською обласною радою та ПАТ «Укргазвидобування» у розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Полтавської області, депутат Юрій Кривошеєв озвучив інформацію з приводу незаконного будівництва багатоповерхівки за адресою: вул. Красіна 67 у м. Полтава, громадський активіст Ігор Головатий акцентував увагу на незадовільному стані покрівель та внутрішньо будинкових систем у багатоквартирних будинкам старої забудови у м. Полтава, громадська активістка Тетяна Гуржій вела мову про дієвий захист прав валютних позичальників.

Своїми рішеннями обласна рада внесла зміни до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області; утворила територіальні громади на Полтавщині: Білоцерківську об’єднану сільську територіальну громаду Великобагачанського району, Глобинську об’єднану міську територіальну громаду Глобинського району, Пирятинську об’єднану міську територіальну громаду Пирятинського району, Пришибську об’єднану сільську територіальну громаду Кременчуцького району, Піщанську об’єднану сільську територіальну громаду Кременчуцького району, Покровськобагачанську об’єднану сільську територіальну громаду Хорольського району, Червонознам’янську об’єднану сільську територіальну громаду Кременчуцького району, Недогарківську об’єднану сільську територіальну громаду Кременчуцького району, Омельницьку об’єднану сільську територіальну громаду Кременчуцького району, Шишацьку об’єднану селищну територіальну громаду Шишацького району - та призначила в них перші вибори.

Питання про утворення Семенівської об’єднаної селищної територіальної громади Семенівського району Полтавської області та призначення перших місцевих виборів депутатів Семенівської селищної ради та Семенівського селищного голови не знайшло достатньої підтримки у депутатів.

У ході пленарного засідання було затверджено план заходів з реалізації стратегії розвитку Полтавської області на період 2015-2017 років, погоджено кандидатури для нагородження Почесною грамотою, Грамотою Верховної Ради України та цінним подарунком Голови Верховної Ради України.

Сесія підтримала депутатські запити: депутата Степана Бульби (до голови облдержадміністрації та голови обласної ради з приводу колективного листа мешканців с. Яреськи Шишацького району щодо порушення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»); депутата Олександра Масенка (до голови облдержадміністрації щодо критичної ситуації із забезпеченням населення Оржицького району балонним скрапленим газом); депутата Валерія Капленка (до прокурора Полтавської області щодо незадовільного розгляду прокуратурою звернення депутата обласної ради); депутата  обласної ради Лева Жиденка (до голови облдержадміністрації щодо проведення незалежного аудиту обласних комунальних підприємств), депутатів Миколи Несена та Олега Овчаря (до голови облдержадміністрації щодо призупинення будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату), депутатів Миколи Несена та Олега Овчаря (до голови облдержадміністрації та прокурора області щодо вжиття заходів по припиненню руйнування Східної дамби в правобережній частині міста Кременчука та притягнення винних осіб до відповідальності).

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 23-х питаннях порядку денного.

Підбиваючи підсумки сесії, в інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Петро Ворона зазначив, що «сьогодні на теренах Полтавської області започатковано процес реального реформування місцевого самоврядування - прийнято рішення про закріплення утворення громад, призначення в них виборів. Після 25 жовтня будуть нові громади, з новими повноваженнями, новим фінансуванням, з правом розпоряджатися землями за межами населених пунктів, з іншими преференціями. Це будуть піонери, які доведуть області, що місцевому самоврядуванню треба жити по-іншому, з новими повноваженнями».

- Я пишаюся, що за такої невеликої явки депутатів (67 осіб) ми гарно проголосували, - наголосив Петро Ворона. - Це свідчить, що депутати усвідомлюють важливість цього процесу».

Не менш важливим, на думку голови обласної ради, є й те, що у процесі утворення громад було дотримано принцип добровільності, враховано думку жителів області.