Відкрили меморіальну дошку на честь Антона Грицая

e-mail Друк PDF

15 серпня у Полтаві урочисто відкрили меморіальну дошку Антону Грицаю, який загинув виконуючи військовий і громадянський обов’язок на Сході України.

Біля Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, де навчався герой, зібралися рідні та близькі Антона, представники влади, громадськості, бойові побратими Антона,  викладачі і студенти університету.

Полтавську обласну раду представляли голова обласної ради Петро Ворона та перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Виступаючи перед земляками, Петро Ворона зазначив, що «найбільш прикро, коли із життя йдуть такі молоді хлопці – справжні патріоти, які не шкодуючи свого життя пішли на фронт».

У перерві між промовами Петро Ворона та мати Антона, Тетяна Іванівна Грицай, відкрили меморіальну дошку. Усі присутні заспівали гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблого воїна.

Грицай Антон Юрійович народився 7 травня 1987 року у місті Полтава.

Закінчив історичний факультет Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка. Був активним футбольним вболівальником, входив до спільноти ультрас полтавського клубу «Ворскла».

Доброволець. Воював у батальйоні «Азов».

Загинув 15 лютого 2015 року у селі Широкине Волноваського району Донецької області. Терористи здійснили спробу прориву бронетехніки у Широкине. Завдяки густому туману у село зайшли танки та жива сила противника, працювала артилерія та міномети. Азовці відбили атаку. Розпочалось позиційне протистояння. До обіду терористи продовжували обстріл позицій українського батальйону зі стрілецької зброї. Ближче до вечора азовцям вдалось евакуювати з Широкиного цивільних мешканців, які залишались у селі впродовж всього протистояння. У підсумку було знищено майже сотню бойовиків та десять одиниць бронетехніки. Втрати азовців – семеро загиблих бійців та близько 50-ти поранених.

Товариші Антона згадують, що він завжди говорив так, як думав, його слова та вчинки були проявом чесності і відвертості. Він ніколи не шукав компромісів, залишався вірним своїм моральним принципами. Був дотепним і веселим. Любив пожартувати. Займався спортом.